Нова голяма сензация на Световното първенство

Нова голяма сензация на Световното първенство Снимка: Getty Images

Нова голяма сензация се получи на Световното първенство в Катар - пълният със звезди състав на Белгия отстъпи с 0:2 на Мароко.

След като в първия си двубой белгийците бяха надиграни и с доста късмет надделяха с 1:0 над Канада, сега те изиграха втори пореден слаб мач на първенството.

Още преди първия съдийски сигнал се стигна до куриоз, тъй като Мароко смени вратаря си след изпълнението на химните. Оказа се, че на титуляря Ясин Буну му е прилошало и се наложи да пази резервата Мунир.

Играчите на Роберто Мартинес започнаха активно, но Мароко се справи в защита и заиграваше все по-добре с течение на времето.

В последните секунди на първата част мароканците откриха след прострелна топка от Хаким Зиеш от пряк свободен удар, която влетя директно във вратата.

ВАР обаче се намеси и попадението беше отменено заради засада на Ромен Саис, който пречеше на Куртоа.

През втората част мачът стана по-динамичен и Мароко атакуваше все по-смело.

Белгийците също бяха настоятелни и Еден Азар отправи опасен удар, спасен от Мунир.

Все пак обаче Мароко откри резултата в 73-тата минута по много сходен начин на отменения гол.

Резервата Абделхамид Сабири стреля от фал от много малък ъгъл, Саис отново попречи на Куртоа, но този път не беше в засада - 1:0.

За последните минути Роберто Мартинес вкара дори невъзстановения Ромелу Лукаку, но и той не успя да помогне на "червените дяволи".

В 92-рата минута всичко приключи. Аксел Витсел сбърка и това позволи на Хаким Зиеш да пробие отдясно и да намери Абдухлал, а резервата завърши безмилостно за 2:0.

За Мароко това е първа победа на световни финали от 1998 г. насам и води до изкачване на първо място в група "F" с 4 т.

Белгия е на второ с 3, а по-късно днес е мачът между Хърватия(1) и Канада(0).