Пропуски на Лукаку и крах за Белгия! Група "F" си има сензационен победител

Пропуски на Лукаку и крах за Белгия! Група "F" си има сензационен победител Снимка: Getty Images

Белгия изхвърча от Световното първенство още в групата, след като завърши 0:0 срещу Хърватия в последния кръг от груповата фаза.

"Червените дяволи" гонеха задължителна победа, но не успяха да разпечатат противниковата врата, а Ромелу Лукаку се превърна в грешник със серия от пропуски.

Хърватите се промъкнаха в следващата фаза като втори отбор, а изненадващ победител в група "F" стана Мароко след победа с 2:1 над Канада.

На стадион "Ахмед бин Али" "ватрените" започнаха по-силно мача, макар че Белгия беше тимът, който се нуждаеше от трите точки.

В 17-ата минута беше отсъдена дузпа за Хърватия, но след дълго забавяне и намеса на ВАР, тя беше отменена заради минимална засада на Деян Ловрен.

След почивката в игра се появи Ромелу Лукаку и веднага направи атаката на Белгия доста по-опасна.

Тибо Куртоа обаче трябваше да се намесва на другата врата след много опасни удари на Ковачич и Брозович.

Мачът стана двуостър и след час игра Лукаку беше на сантиметри от гола, но уцели гредата.

В 86-ата минута отново Лукаку отправи изстрел, но встрани от вратата.

Най-чистото положение пред централния нападател дойде 4 минути по-късно, но той необяснимо опита да спира на гърди, вместо да стреля към опразнената врата.

По същото време Мароко нанесе тежък удар срещу Канада още до 23-тата минута, когато вкара два гола.

В самото начало Хаким Зиеш наказа лошо излизане на вратаря Милан Борян и откри с удар от дистанция в опразнената врата. После Ен Несири получи една дълга топка, надбяга защитниците и удвои.

Мароканците си отбелязаха автогол в 40-ата минута и така Канада се върна в мача, а през втората част Хътчинсън удари греда.

Но макар че показаха футболни достойнства, "кленовите листа" не спечелиха нито една точка на това първенство.

В крайното класиране в групата Мароко събра 7 т. пред Хърватия с 5 и Белгия с 4.