Втори пореден финал за Франция! Ще гледаме Меси срещу Мбапе в спора за титлата

Втори пореден финал за Франция! Ще гледаме Меси срещу Мбапе в спора за титлата Снимка: Getty Images

Франция надделя над Мароко с 2:0 във втория полуфинал на Мондиал 2022 и ще спори с Аржентина в мача за световната купа.

Тимът на Дидие Дешан спечели тежката битка срещу мароканците, за да се класира на втори пореден финал на световни първенства.

В неделя "петлите" ще защитават титлата си от 2018 г. срещу Аржентина на Лионел Меси - отбора, който отстраниха с победа с 4:3 на осминафинала преди 4 години в Русия.

Тази вечер Франция страда много срещу приятната изненада на първенството, но ранно попадение на Тео Ернандес и гол на златна резерва през втората част бяха достатъчни за успеха.

Срещата започна по идеален начин за французите, които откриха още в 5-ата минута при първото си положение.

Безупречната до момента на турнира отбрана на Мароко увисна и остави Мбапе на изстрелна позиция. Неговият удар беше блокиран, но топката стигна до Тео Ернандес, който от няколко метра не сбърка сам срещу Буну - 1:0.

Мачът стана двуостър и африканците отговориха с опасен изстрел на Унаи, който принуди Уго Лорис да демонстрира рефлекса си.

Следващото чисто положение беше за Франция, но мощният удар на Оливие Жиру с левачката срещна гредата. "Петлите" стигнаха до голям шанс и в 35-ата минута, когато отново Мбапе и Жиру обстрелваха вратата на Мароко.

Краят на първото полувреме обаче беше силен за мароканците и те бяха на сантиметри от изравняване - ефектен удар със задна ножица на защитника Джавад Ел Ямик беше избит в гредата от Лорис.

През второто полувреме Мароко пое контрола върху топката и натисна сериозно, а Франция се затрудняваше все повече с атаките на съперника.

В 79-ата минута Дешан пусна в игра Рандал Коло Муани и само 44 секунди по-късно резервата се разписа на празна врата след рикошет при удар на Мбапе.

Това беше и попадението, което уби интригата.

Мароко до последно не се отказа и в 94-тата минута като по чудо се размина с попадението.

За играчите на Уалид Реграги остава мачът за третото място срещу Хърватия в събота.