Здрав мач, но без голове между Хърватия и Мароко

Здрав мач, но без голове между Хърватия и Мароко Снимка: Getty Images

Хърватия и Мароко направиха много здрав мач на стадион "Ал Байт", но не успяха да си отбележат гол и завършиха при нулево равенство.

Това бе първият двубой от група F, а довечера от 21:00 ч. играят Белгия и Канада.

И двата отбора не успяха да създад кой знае колко положения пред противниковите врати. В голямата си част двубоят се въртеше около централния кръг, тъй като и двамата селекционери залагаха повече на сигурността, отколкото на фантазията в предни позиции.

Най-добрите моменти за "карираните" дойдоха в края на първата част, а вратарят Доминик Ливакович спаси Хърватия с прекрасна изява в началото на второто полувреме.

В добавеното време на първата част Никола Влашич можеше да открие резултата, но ударът му отблизо бе спасен от Боно, който се разпери по прекрасен начин. Секунди по-късно нов удар на Влашич бе блокиран, а добавката на Лука Модрич прелетя над вратата.

Най-добрият шанс за Мароканците дойде в 51-вата минута, когато, подобно на Влашич, Нусар Мазрауи засече топката отблизо, но Ливакович този път бе на мястото си.

Така двата тима взеха по точка от първия си мач на Мондиала. При следващото завъртане Мароко играе с Белгия, а Хърватия - с Канада.