Да гледаш как Ал Пачино, един от най-великите актьори, е поставен на тясно от абсурден сценарий, е болезнено. През 2011 г. актьорът, изпълнил с живот Майкъл Корлеоне от “Кръстникът”, бе поканен в романтичната комедия “Джак и Джил”, като приемането му да участва в нея е сред най-лошите му решения.
Пачино играе себе си в сцена, в която рекламира напитка и би трябвало да е смешна, но всъщност напомня, че при празноглав сценарий няма как да видим гениално изпълнение.
Няма как да не ви свие сърцето, когато гледате безупречния Робърт де Ниро в блудкава комедия за развилнял се бивш генерал. Ролята е много, много под нивото му, каквито са и партньорите му пред камера в “Ох, на дядо” - Зак Ефрон и Обри Плаза.
Във филма Де Ниро играе овдовелият Дик Кели, който придружава внука си до Флорида по време на пролетната ваканция, а по пътя хвърля дебелашки коментари за дупетата на младите момичета. Дано Де Ниро да се е забавлявал с това си изпълнение, защото определено не е перлата в короната на актьорската му кариера.
Една от най-големите кинобомби от последните години, която хвърли срамно петно върху всички замесени, без съмнение е екранизирането на пиесата “Котките” от Андрю Лойд Уебър. По план това трябваше да е сред най-добрите мюзикъли стигали до киното, но се превърна в проект, който се обсъжда от състава си с половин уста.
От опарилите се е и Идрис Елба, когото критиката разкъса след премиерата. Самият актьор казва, че преживяването му на снимачната площадка е било невероятно, но ако сте гледали мюзикъла, знаете, че не може да се каже същото за изпълнението му.
В едно интервю Мерил Стрийп сподели, че след като е навършила 40 г., от Холивуд са ѝ предложили няколко пъти да изиграе вещица, но тя е приела само едно - за мюзикъла на Роб Маршал “Вдън горите”. Ако сте гледали филма, знаете, че и тази роля е трябвало да отхвърли.
Вещицата на Стрийп е написана толкова постно, че дори гениалността на актрисата не може да направи чудеса.
Когато прочетете, че в даден филм участват Ейми Шумър, Джон Сина и Пийт Дейвидсън, последното името, което очаквате в редицата, е на Тилда Суинтън. Но този филм е факт и се казва “Тотал щета” - романтична комедия за запълване на свободното време, в която актьорският талант на Суинтън бледенее.
Има десетки заглавия, с които Глен Клоуз е доказала, че една от най-добрите актриси от своето поколение, но Hillbilly Elegy не е сред тях. Драмата за селска Америка на Netflix не представя актрисата в най-добрата ѝ светлина въпреки тежкия реквизит, с който продукцията са я превърнали в баба.
“Зулендър 2” е прилична комедия, с която да се посмеете, без да тормозите излишно мозъчните си клетки, но е последното заглавие, където да търсите таланта на Пенелопе Крус. В този филм актрисата се включва предимно с красивата си фигура, а не със способностите си да представи запомнящ се персонаж.
Аплодирали сме Ръсел Кроу за “Гладиатор” , едва го познахме в образа на Роджър Ейлс от “Решаващият глас”, но дори това актьорско величие, държало “Оскар” и “Златен глобус” в ръцете си, има роли, от които да се срамува.
Най-яркото разочарование при него е превъплъщението в д-р Едуард Хайд от CGI бедствието “Мумията” от 2018 г., когато дори Том Круз не успя да навакса слабия сценарий и зле подредената режисьорска визия.
За някои от феновете на Брайън Кранстън той е готвещият метамфетамин учител по химия Уолтър Уайт от Breaking Bad. За други е забавният татко от “Малкълм” и за никого от неговите почитатели той не е Нед Флеминг от романтичната комедия “Защо точно той” - една от най-слабите роли, писани за Кранстън.
Но както казва самият той относно участието си в този филм - понякога приемаш дадена работа, само за да се забавляваш.
Ако трябваше да съдим за актьорските качества на Еди Редмейн по фантастиката “Пътят на Юпитер”, британецът никога нямаше да вземе “Оскар”. Сапунената опера в Космоса с един от най-слабите сюжети, писани някога, изважда най-лошото Редмейн, така че да ви е трудно да предположите, че същият човек изигра брилянтно Стивън Хокинг.