През 2012-а, цели 15 години, след като излиза филмът, жена на име Принцеса Саманта Кенеди завежда дело срещу Камерън и екипа. Трябва да се отбележи, че Саманта не е истинска принцеса.
За сметка на това тя смята, че сюжетът копира неиздадената й автобиография и така е провалил продажбите на книгата й. Защо на Кенеди й отнема повече от десетилетие - никой не може да каже...
Анимацията разказва за Елза и Ана - сестри с проблемни отношения, които обаче са готови на всичко в името на силната обич помежду си. Изабела Таникуми от Ню Джърси обаче завежда дело срещу Disney.
Причината - според Таникуми филмът е "откраднал" сюжети от нейните романи и от нейния реален живот. Без да е особена изненада, делото е прекратено през 2015-а.
Може да ви звучи абсурдно, но в Турция има град на име Батман и жителите му решават, че Warner Bros. и Кристофър Нолан им дължи пари. Техният аргумент - на света може да има само един Батман, а продуцентите използват името на града без никакво позволение.
Отново изниква въпросът защо им трябва толкова много време, след като франчайзът за супергероят е от 30-те години на миналия век. Освен това от Warner Bros. допълват, че не са получавали никакъв съдебен иск по повода.
Филмът разказва за агентът на ЦРУ Джим Рийс, който успява да стане безсмъртен и през 2235-а година трябва да се бие със сина на Хитлер. Какво, не помните ли тази част?
Съдия Гари Клауснер също не се сеща за подобна част от сюжета, когато разглежда съдебен иск за интелектуална кражба. Затова и искът е отхвърлен.
В трейлъра на филма Жокерът на Джаред Лето получава огромно внимание, но реално на големия екран той има нищожно екранно време. За повечето фенове това беше причина за писане на негативни коментари и критики, но някои приемат нещата още по-сериозно.
Великобритански гражданин иска да съди студиото за подвеждаща реклама и стига дотам да публикува датата на делото в профилите си в социалните мрежи. Накрая си остава само с лошото усещане, че е измамен.
Тук причината за съдебния иск е подобна. Жена иска да съди екипа на филма заради подвеждаща реклама. Сара Деминг е от Мичиган и решава, че в крайния продукт лисват обещаните екшън и адреналин.
Според Деминг филмът е скучен и няма нищо общо с класическите филми за преследване и лудо шофиране. Излишно е да казваме, че искът не издържа в съда.
Да съдиш филм, защото имаш чувството, че главната героиня е много близо до тази в постановката ти е рисковано. Това не спира Шери Жилбер да се пробва.
Жилбер завежда дело за 115 млн. долара, които според нея Warner Bros. й дължи за копирането на сценария й. Продуцентите печелят с железен аргумент - мотивът за неприятната свекърва е стар като света.
Филмът е вторият по-мрачен от поредицата, а освен това представя на зрителите куп нови герои. Музикална група от Канада обаче не е въодушевена от случващото се на екрана и особено от една сцена.
В нея пее банда на име The Weird Sisters, а канадците се казват The Wyrd Sisters. Те се опитват да спрат филма още преди излизането му, но не успяват, а делото завършва с извънсъдебно споразумение.
Един от най-смешните моменти е когато Стю се събужда с нова татуировка и то на лицето. Татусът е копие на този, който краси и Майк Тайсън. Оказва се, че татуистът Виктор Уитмил добре си спомня как е нарисувал лицето на боксьора.
Уитмил завежда дело за 140 хил. долара с твърдението, че филмът е нарушение на авторските му права. И това дело завършва с извънсъдебно споразумение, което за подобен абсурден иск си е направо успех.