Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Мария Бакалова спечели наградата "Изборът на критиците"

Отличието е в категорията за най-добро изпълнение на поддържаща женска роля Снимка: Getty Images
Отличието е в категорията за най-добро изпълнение на поддържаща женска роля

Актрисата Мария Бакалова спечели награда "Изборът на критиците" (Critics Choice Awards) за изпълнението си в комедията Borat Subsequent Moviefilm.

24-годишната българка е отличена в категорията "Най-добра поддържаща женска роля", където освен нея номинирани бяха Глен Клоуз (Hillibilly Elegy), Аманда Сайфрид (Mank), Оливия Колман ("Бащата"), Елън Бърстин (Pieces of a Woman) и Джу Джадзън (Minari).

Наградите "Изборът на критиците" се връчват от Американско-канадската асоциация за избор на критиците (CCA) за постижения в областта на киното и телевизията.

Церемонията тази година беше хибрид между виртуално шоу и такова на живо, като имената на победителите бяха съобщавани от студио в Лос Анджелис, а номинираните бяха включвани чрез видеовръзка.

Фаворит във филмовите категории и тук беше "Земя на номад" (Nomadland) с Франсис Макдорманд.

И тук, подобно на наскоро отминалата церемония по връчване на наградите "Златен глобус", филмът получи две от най-важните награди - за най-добър филм и за най-добра режисура на Клои Жао. Това още повече го затвърждава като потенциален победител в същите категории и на предстоящото връчване на наградите "Оскар".

При драматичните сериали безспорен отличник е "Короната", докато при комедийте и минисериалите награди получиха Schitt's Creek, "Тед Ласо" и The Queen's Gambit.

Ето и останалите победители в тазгодишните награди "Изборът на критиците":

Най-добър филм: "Земя на номади" (Nomadland)

Най-добър режисьор: Клои Жао, "Земя на номади" (Nomadland)

Най-добра актриса: Кери Мълиган (Promising Young Woman)

Най-добър актьор: Чадуик Боузман (Ma Rainey's Black Bottom)

Най-добра актриса в поддържаща роля: Мария Бакалова (Borat Subsequent Moviefilm)

Най-добър актьор в поддържаща роля: Даниел Калуя (Judas and the Black Messiah)

Най-добра комедия: Palm Springs

Най-добър оригинален сценарий: Promising Young Woman

Най-добър адаптиран сценарий: "Земя на номади" (Nomadland)

Най-добър чуждоезичен филм: Minari

Най-добра музика: "За душата" (Soul)

Най-добри визуални ефекти: "Тенет"

Най-добра кинематография: "Земя на номади", Джошуа Джеймс Ричардс

Най-добър монтаж: Sound of Metal и The Trial of the Chicago 7

Най-добри прически и грим: Ma Rainey's Black Bottom

Най-добри костюми: Ma Rainey's Black Bottom

Най-добър дизайн на продукцията: Mank

Най-добра песен: "Speak Now" от филма One Night in Miami

Най-добър телевизионен филм: "Хамилтън" (Disney+)

Най-добър сериал в кратка форма: Better Call Saul: Ethics Training with Kim Wexler

Награда #SeeHer: Зендая

Най-добър актьорски състав: The Trial of the Chicago 7

Най-добър млад актьор или актриса: Алън С. Ким (Minari)

Най-добър минисериал: The Queen's Gambit (Netflix)

Най-добър драматичен сериал: "Короната" (The Crown, Netflix)

Най-добър комедиен сериал: "Тед Ласо" (Apple TV+)

Най-добра актриса в комедиен сериал: Катрин О'Хара, Schitt's Creek

Най-добър актьор в комедиен сериал: Джейсън Судекис, "Тед Ласо"

Най-добра актриса в поддържаща роля в комедиен сериал: Хана Уадингам, "Тед Ласо"

Най-добър актьор в поддържаща роля в комедиен сериал: Даниел Леви, Schitt's Creek

Най-добър актьор в телевизионен филм или минисериал: Джон Бойега, "Малка брадва" (Small Axe, Amazon Prime Video)

Най-добра актриса в телевизионен филм или минисериал: Аня Тейлър-Джой, The Queen's Gambit (Netflix)

Най-добра актриса в драматичен сериал: Ема Корин, "Короната" (Netflix)

Най-добър актьор в драматичен сериал: Джош О'Конър, "Короната" (Netflix)

Най-добра актриса в поддържаща роля в драматичен сериал: Джилиан Андерсън, "Короната" (Netflix)

Най-добър актьор в поддържаща роля в драматичен сериал: Майкъл К. Уилямс, "Страната на Лъвкрафт" (Lovecraft Country, HBO)

Най-добра актриса в поддържаща роля в минисериал или телевизионен филм: Узо Адуба, Mrs. America (FX)

Най-добър актьор в поддържаща роля в минисериал или телевизионен филм: Доналд Съдърланд, "Отмяната" (The Undoing, HBO)

Най-добро специално комедийно шоу: Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill (Netflix) и Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia (Netflix)

Най-добро токшоу: Late Night with Seth Myers (NBC)

Най-четените