Най-срамните загуби на Манчестър Юнайтед под ръководството на Ерик тен Хаг

Не е една, не са и две. Много са, но тук сме събрали само десет. Топ 10. Най-срамните и унизителни.

Дните на Ерик тен Хаг на "Олд Трафорд" са преброени. Въпросът е вече кога, а не дали. Холандецът доказа, че не е човекът за Манчестър Юнайтед и е време да даде път на друг, който да опита късмета си.

Хубаво е това да се случи възможно най-бързо. Преди Тен Хаг да е записал още някой унизителен резултат и да е опразнил "Театъра на мечтите" далеч преди последния съдийски сигнал.

Това са десетте най-срамни загуби на Тен Хаг в Манчестър Юнайтед:

10. Манчестър Юнайтед - Галатасарай 2:3, 3 октомври 2023 г.

Първият мач за Тен Хаг начело на Юнайтед в Шампионската лига можеше да се превърне в протоколен. Вместо това "червените дяволи" изпуснаха два гола аванс след две попадения на Расмус Хойлунд и загубиха насред "Олд Трафорд".

Ужасни грешки в защита, кошмарно представяне на Андре Онана и позорно такова за Каземиро, който направи дузпа и бе изгонен. Всичко това позволи на Галатасарай да вземе дебютна победа на английска земя в 11-ия си опит.

9. Манчестър Юнайтед - Ливърпул 0:3, 2 септември 2024 г.

Снимка: Getty Images

Отново Каземиро беше големият виновник, допускайки две кошмарни грешки в първите 15 минути, от които "червените" се възползваха.

Бразилецът пое голяма част от критиките, но дори след смяната му на почивката през втората част тимът на Тен Хаг не изглеждаше по-добре и произведе поредния срамен резултат на "Олд Трафорд".

8. Челси - Манчестър Юнайтед 4:3, 4 април 2024 г.

Юнайтед обърна от 0:2 до 3:2 и водеше до последната минута на редовното време. След това дойде глупавата и доста спорна дузпа, направена от Диого Дало, преди Коул Палмър да я реализира, а малко по-късно и да донесе успеха на "сините".

Отново кошмарно представяне в защита. Дори когато атаката се опита да направи нещо, Юнайтед е провален от играта си в отбрана.

7. Севиля - Манчестър Юнайтед 3:0, 20 април 2023 г.

След 2:2 на "Олд Трафорд" Юнайтед изигра реванша от четвъртфиналите на Лига Европа в Испания като истински средняк. Давид де Хеа направи може би най-лошия си мач с екипа на "червените дяволи", които бяха разпилени на "Рамон Санчес Писхуан".

Единственото оправдание, което Юнайтед може да измисли за отпадането си, е, че бе отстранен от отбора, който впоследствие спечели трофея. Но дори това е незадоволително за клуб от ранга на Юнайтед.

6. Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 6:3, 2 октомври 2022 г.

Хеттрик на Ерлинг Холанд и разгромна загуба в първото дерби на Манчестър за Тен Хаг. Какво начало на съперничеството само, а? Впоследствие положението не стана по-розово за "червените дяволи".

Сити смаза противника и поведе с 6:1. Само отпускането на "гражданите" в края направи така, че резултатът да изглежда малко по-приемлив и разликата между двата тима да не е толкова стряскаща.

Най-показателен бе полупразният сектор за гости още след четвъртия гол за Сити.

5. Брентфорд - Манчестър Юнайтед 4:0, 13 август 2022 г.

Втори мач за Тен Хаг. Втори във Висшата лига. Тотален футбол. Тотален провал.

Брентфорд разби на пух и прах философията на холандеца. Тен Хаг не си бе взел поука, след като бе разкрит и от Брайтън, но след фиаското срещу "пчеличките" заряза напълно първоначалния си план.

Тимът на Томас Франк наниз и четирите си попадения след само 35 минути игра. Юнайтед бе катастрофа въпреки наличието на Кристиано Роналдо в състава.

4. Манчестър Юнайтед - Борнемут 0:3, 3 януари 2023 г.

Всеки път, в който някой в Юнайтед си помисли, че отборът е тръгнал на прав път, идва отрезвяване като това срещу Борнемут, които дотогава не бяха печелили на "Олд Трафорд".

Едно от най-лошите представяния, които феновете в "Театъра на мечтите" са наблюдавали.

3. Манчестър Юнайтед - Тотнъм 0:3, 29 септември 2024 г.

Два ранни гола в началото на двете полувремена и контролен изстрел от Доминик Соланке за крайното 3:0. Тотнъм действаше като мафиот, нахлух с взлом в дома на жертвата, чиято безпомощност не я спаси от най-лошото.

Съдията също помогна за тежкия краен резултат, изгонвайки Бруно Фернандеш за не чак толкова опасно влизане в краката на Джеймс Мадисън. Впоследствие червеният картон на португалеца бе отменен.

Гари Невил определи играта на Юнайтед като "ужасна" и "срамна". 4,59 xG за "шпорите" на "Олд Трафорд" само потвърждава думите му.

2. Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед 4:0, 6 май 2024 г.

Цялостно престоят на Тен Хаг на "Олд Трафорд" трудно може да бъде окачествен като успешен, но безсъмнено 2024 година е най-тежката му. И по всичко изглежда, че ще му коства главата.

"Червените дяволи" бяха разкъсвани от контузии. Каземиро трябваше да е част от централна двойка бранители с Джони Еванс, но дори това не може да оправдае подобен резултат срещу непретенциозните "орли".

Това бе един от резултатите, които предопредели осмото място в крайното класиране. Позиция, която можеше да приключи мъките на Тен Хаг още тогава, но холандецът се спаси, печелейки ФА Къп.

Не за дълго.

1. Ливърпул - Манчестър Юнайтед 7:0, 5 май 2023 г.

Исторически срам.

След като бяха спечелили Купата на лигата и победители Барселона, по-оптимистичните фенове на "червените дяволи", сред които и Гари Невил се надяваха на първа на "Анфийлд" от 2016-а. Вместо това станаха свидетели на най-тежкото поражение на клуба в това съперничество от 19-и век, когато той все още е известен под името Нютън Хийт.

Учудващо Юнайтед започна силно и дори имаше няколко положения за гол, но след първото попадение на Ливърпул всичко рухна. От друга страна, абсолютно всеки опит на "червените" се оказваше в мрежата зад Де Хеа.

Коди Гакпо, Дарвин Нунес и Мохамед Салах нанизаха по два гола, а Роберто Фирмино сложи черешката на тортата. Това бе най-тежкото поражение за Юнайтед от 1931 година. За радост на всички на "Анфийлд".

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.