Още преди доста време, докато британските депутати се лутаха в гласуванията си около това колко не им харесва постигнатата сделка с Брюксел, се появи шегата, че парчето на The Clash е перфектно за нов химн на Обединеното кралство. Идеално отразява тази нерешителност между искреното желание да се махнат от ЕС и страха от това, което ще последва. Затова (а и защото обожаваме The Clash) Should I Stay Or Should I Go заслужава да е откриващото парче за този плейлист.
Жаждата за свобода от Брюксел и европейските регулации вече е задоволена, а великата песен на Queen заслужава да отбележи това.
Kaiser Chiefs предвиждат бунтове. Ние също, особено ако най-негативните прогнози за криза в икономиката на Великобритания се сбъднат. Но всяка свобода има своята цена.
Е, надяваме се чак до анархия да не се стига, но такъв плейлист без иконичните пънкари от Sex Pistols би бил просто безсмислен.
Да, след референдума за Брекзит светът действително изглеждаше доста, доста откачен. Сега май просто свикнахме вече с новите нива на лудост.
И макар Великобритания да искаше свобода от тази връзка, Европа също не страда чак толкова много, отброявайки последните мигове преди Брекзит.
Заглавието говори само - какво, по дяволите, ви отне толкова време - 3 години и половина напускане...
И двете страни могат да пеят в един или друг момент това велико парче на Контрол, отправяйки поглед към Ламанша. Този продължителен Брекзит изнерви достатъчно хора и мнозина са тези, които си отдъхнаха, когато най-вече се стигна до развръзка.
Разбира се, има и такива, които тъжат от раздялата. Тя обаче е окончателна и не ни остава нищо друго, освен да пожелаем на британците да са щастливи далече от нас. Не знаем колко ще ги топли любовта на търговските сделки, които им предстои да сключат с Тръмп, но това вече не е наш проблем.
Стига да не се озовем в такава ситуация, в която Великобритания ще е просто странник и чужд човек за политиката на Европа.
Затова нека се насладим на тази раздяла и да запазим вечерта. Вярно, парчето на Eagle Eye Cherry щеше да е най-подходящо за слушане на 31 януари вечерта, когато Великобритания окончателно излезе от ЕС, но и сега то продължава да звучи на място.
Разбира се, посланието на Oasis тук е повече от красноречиво. Великобритания, разделихме се вече, но нека останем без лоши чувства. Все пак вие все така ще ползвате български и полски строителни работници, а ние ще продължим да се интересуваме активно от съдбата на Хари и Меган... Някои неща просто не могат да се променят току-така.