Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Ето кои ще са водачите на листи на БСП за изборите 2 в 1 на 9 юни

Кристиан Вигенин ще води евролистата на социалистите, Корнелия Нинова ще води депутатските листи в два многомандатни района Снимка: Getty Images
Кристиан Вигенин ще води евролистата на социалистите, Корнелия Нинова ще води депутатските листи в два многомандатни района

Националния съвет на БСП определи водачите на листи в многомандатните изборни райони за предстоящите предсрочни парламентарни избори, както и листата си за изборите за Европейски парламент.

Оттам взеха решение да поканят на дискусия на 1 май и повече от 20 партии и над 20 граждански сдружения, с които социалистите да обсъдят ситуацията в ляво, където в момента има няколко отделни листи за вота 2 в 1.

За изборите за Европейския парламент БСП посочи Кристиан Вигенин като водач на листата с кандидати за евродепутати.

След него се нареждат Румен Гечев, Цветелина Пенкова, Вяра Емилова, Филип Попов, Александър Симов и Гергана Алексова.

От БСП посочват, че жените в цялата листа представляват 40% от всички кандидати за евродепутати.

По-интересен изглежда изборът на БСП за водачи на листи за парламентарните избори. В нея лидерът Корнелия Нинова ще води в два многомандатни избирателни района - 25-и МИР София и 1-и МИР Благоевград.

По два МИР-а ще водят и Борислав Гуцанов (Варна и Шумен) и Иван Ченчев (Габрово и София-област).

Ето и пълният списък с водачите на депутатските листи на БСП за предсрочните парламентарни избори на 9 юни:

  1. Благоевград - Корнелия Нинова;
  2. Бургас - Петър Кънев;
  3. Варна - Борислав Гуцанов;
  4. Велико Търново - Атанас Зафиров;
  5. Видин - Румен Гечев;
  6. Враца - Генади Събков;
  7. Габрово - Иван Ченчев;
  8. Добрич - Мая Димитрова;
  9. Кюстендил - Николай Каварджиклиев;
  10. Ловеч - Ирена Анастасова;
  11. Монтана - Велизар Енчев;
  12. Пазарджик - Драгомир Стойнев;
  13. Перник - Борис Цветков;
  14. Плевен - Георги Свиленски;
  15. Пловдив - Иван Петков;
  16. Пловдив област - Веска Ненчева;
  17. Разград - Симеон Славчев;
  18. Русе - Иван Иванов;
  19. Силистра - Иво Атанасов;
  20. Сливен - Деян Дечев;
  21. Смолян - Емил Хумчев;
  22. София - Христо Проданов;
  23. София - Георги Свиленски;
  24. София - Корнелия Нинова;
  25. София област - Иван Ченчев;
  26. Стара Загора - Драгомир Стойнев;
  27. Търговище - Йорданка Георгиева;
  28. Хасково - Атанас Зафиров;
  29. Шумен - Борислав Гуцанов;
  30. Ямбол - Кристиан Вигенин.






 

Най-четените