Михайлов съхрани шансовете на Твенте, Удинезе изпусна Арсенал

Михайлов записа колебливи изяви на своята сметка срещу Бенфика, но и допринесе затова Твенте да има шансове на реванша в Лисабон Снимка: Getty Images

Националният ни вратар Николай Михайлов започна като титуляр за своя Твенте при домакинското равенство 2:2 срещу Бенфика в първия мач от плейофния кръг на Шампионската лига.

Българинът бе с основна заслуга тимът от Енсхеде да запази своите шансове за влизане в груповата фаза на надпреварата, спасявайки вратата си от още попадения, включително и в заключителните минути на срещата.

Михайлов има обаче и сериозна вина при изравнителния гол за "орлите" в 21-ата минута, когато головата машина Оскар Кардосо отправи страхотен шут от над 25 метра и го хвана неподготвен.

Четвърт час по-рано капитанът на Твенте Де Йонг откри резултата с красив гол извън наказателното поле.

Гостите излязоха напред в 35-ата минута благодарение на Нолито, който засече топката на празна врата, а равенството донесе Бриан Руис десетина минути преди края, след като засече центриране с глава.

Арсенал победи с 1:0 Удинезе в друг интересен мач от вечерта. Резултатът обаче определено заблуждава, като изненадващо или не "зебрите" бяха тези, които в по-голямата част от времетраенето диктуваха събитията на терена.

Голът за "артилеристите" бе дело на Тио Уолкът още в 4-ата минута, но оттам насетне късметът и неспособността на италианците да реализират ги спаси от сигурен крах насред Лондон.

Чешкият първенец Виктория (Пилзен) е 99 % сигурен за групите в Шампионската лига след категоричното 3:1 като гост на ФК Копенхаген. Това е и петата поредна победа от пет мача в Лигата за чехите.

Олимпик (Лион) също направи сериозна крачка към груповата фаза след успех със същия резултат над Рубин (Казан), но на своя "Жерлан".

Добре познатите в България БАТЕ (Борисов) и Щурм (Грац) пък не успяха да се победят и завършиха 1:1 в Беларус.