Спорна дузпа донесе победа на Левски срещу Миньор

Еньо Кръстовчев в мача срещу Миньор

В здрав екшън мач Левски успя изключително трудно да победи Миньор с 3:1.

Преломният момент бе дузпата в 86-ата мин. за нарушение на Даниел Златков срещу Мирослав Антонов, донесла втория гол на Левски. От повторенията на телевизиите трудно може да се говори за кой знае какво съприкосновение между двамата играчи, но факт е, че след падането на централния нападател на Левски лявата му обувка остана на два метра зад него, което може да се приеме като свидетелство, че е бил настъпен.

Мачът започна много интересно, като Миньор откри резултата в 13-ата мин. с гол на преотстъпения от ЦСКА Димитър Илиев, който спази обещанието си да вкара на Левски. Седем минути бяха нужни на шампионите да изравнят след красив прехвърлящ удар от 20 м на Жоазиньо.

В 25-ата мин. Миньор остана с човек по-малко след втори жълт картон на Любомир Витанов за брутално влизане срещу Йордан Милиев, който имаше късмет, че не бе тежко контузен. Като цяло играта на перничани беше много твърда, на границата на грубостта, а понякога и оттатък. След изгонването на Витанов те се затвориха в своята половина и започнаха всячески да бавят играта, като до края мачът бе практически на една врата.

Левски по принцип има голям проблем срещу такава тактика, а и в този мач Гонзо бе избрал изненадваща схема с двама тежки централни нападатели в лицето на Мирослав Антонов и Еньо Кръстовчев. Представянето им като цяло беше доста неефективно, защото повече си пречеха, отколкото да разнообразяват играта на "сините".

Дебютиралият за Левски словашки национал Петер Петраш направи доста пробиви отдясно и показа, че е добро попълнение и отлично ще замести продадения във Васлуй Живко Миланов.

В 57-ата мин. Еньо Кръстовчев замалко не вкара втори уникално красив гол за Левски в мача - с петичка, но вратарят на Миньор Ивайло Иванов реагира отлично и изби в ъглов удар.

В 69-ата мин. извеждащ пас в наказателното поле на Сашо Александров намери Кръстовчев, но той не успя да се пребори със защитата на Миньор и падна за дузпа. Топката отиде у Жоазиньо, който, вместо да стреля, върна в центъра към Мирослав Антонов и той би в облаците.

Така и не се виждаше как Левски ще успее да вкара гол и да се възползва от грешките на претендентите за титлата Литекс и ЦСКА, но дойде дузпата в заключителните минути. Седрик Бардон я реализира хладнокръвно и въпреки че Иванов уцели посоката, не успя да отрази силния удар на французина.

Преди това четири минута не се игра футбол, защото целият отбор на Миньор преследваше съдията Ангел Ангелов, в резултат на което перничаните останаха с девет човека след изгонването на Костадин Марков.

Многобройната агитка от Перник побесня и в духа на своите традиции започна да хвърля камъни по терена, един от които уцели вратаря на Левски Георги Петков в главата.

В добавеното петминутно продължение играчът на мача Жоазиньо успя да вкара още един гол за 3:1.