Джовинко отмъсти жестоко на Ювентус

Високият едва 164 см Джовинко е един от големите таланти на Италия и го доказа недвусмислено днес Снимка: Getty Images

Италианският гранд Ювентус започна трагично годината, падайки у дома от Парма с 1:4 в първия мач от италианската Серия „А" за 2011.

23-годишният талант Себастиан Джовинко, който е под наем от Ювентус в Парма, наказа жестоко бившия си клуб за недоверието към него, отбелязвайки му два гола в 41-ата и 48-ата минута. След това защитникът Никола Легроталие намали резултата, но ветеранът Ернан Креспо върна преднината на „дуковете".

Българинът Валери Божинов остана на пейката през целия мач и фактът, че треньорът Паскуале Марини предпочете да пусне Рафаеле Паладино, а не него на мястото на Креспо в края на мача, говори, че май дните на българина в Парма са преброени. Именно резервата Паладино, който също е бивш играч на Ювентус, отбеляза четвъртия гол за отбора си в добавеното време, за да направи мизерията на „Старата госпожа" пълна.

В интерес на истината мачът не се разви добре за „бианконерите" от самото начало, след като най-резултатният им нападател този сезон Фабио Куалиарела усука коляното си в 6-ата мин. и бе заменен от Амаури.

11 минути по-късно грубиянът Фелипе Мело бе изгонен с директен червен картон за това, че изрита в лицето Масимо Паки, докато двамата бяха паднали на земята. Бразилският опорен халф не сдържа нервите си по подобен начин и на четвъртфинала на Мондиал 2010, когато „селесао" загуби от Холандия, а той бе нарочен за основен виновник за отпадането.

След днешната си загуба Ювентус може да бъде изпреварен на четвъртото място от Рома, които от 16:00 ч. днес приемат Катания. Водачът в класирането Милан пътува за Каляри, а друг от претендентите за титлата - третият Лацио, е гост на Дженоа. Довечера от 21:45 ч. е дербито на кръга между шампиона Интер и втория в таблицата Наполи.