Любо най-после би с Литекс, Локо (Сф) обърна Академик в края

Литекс и Любо Пенев имат повод за радост след успеха в Севлиево Снимка: БГНЕС
Литекс и Любо Пенев имат повод за радост след успеха в Севлиево

Шампионът Литекс постигна първа победа в първенството под ръководството на Любослав Пенев, след като не успяваше в двубоите с ЦСКА и Черноморец. "Оранжевите" нямаха никакви проблеми при гостуването си на Видима Раковски в Севлиево и се наложиха с 3:0.

Още в самото начало ловчанлии се настаниха в половината на домакините, като сериозен пропуск направи Сандриньо. Далечни удари пробваха Берберович и Дока, но без успех.

Натискът на Литекс даде резултат в 25-ата минута, когато при центриране на Христо Янев от ъглов удар Нифлор с удар с глава от малкото наказателно поле прати топката под гредата на Пантев.

Девет минути по-късно отново французинът бе в прегръдките на своите съотборници, засичайки от 2-3 метра в опразнената врата след центриране на Том. Сандриньо можеше да направи резултата класически малко преди края на първата част, но от непосредствена близост стреля с глава в аут.

Играчите на Видима направиха плахи опити да стигнат до почетно попадение, но Виничиус не допусна изненада. Гостите от своя страна направиха уникален пропуск в 78-ата минута, когато за 2-3 секунди Светльо Тодоров и Момчил Цветанов не успяха да се разпишат на почти празна врата.

Минута по-късно бившият играч на Портсмут все пак стигна до гола, засичайки от няколко метра подаване на Дока отдясно.

Истинска драма сътвориха отборите на Академик и Локомотив в столичното дерби, играно на стадиона на Славия в квартал "Овча Купел". Студентите изненадващо поведоха с 2:0 до 34-ата минута чрез Редовски и Петров.

В 13-ата минута Динчев от Академик центрира към Редовски в наказателното поле на "железничарите" и с глава преодоля Пейков. Двайсетина минути след това колегата му Михаил Петров отново с глава покачи на 2:0 след асистенция на Ивайло Димитров.

Пет минути преди почивката бе отбелязано трето попедение на "втория етаж", но този път то падна в мрежата на символичните домакини. Романтов центрира от наказателен удар, след което Горанов прати топката зад Чавдаров.

Резултатът бе изравнен в 43-ата минута при нова изсипана топка в полето на Академик от страна на Димо Атанасов. Там Генков изведе Йорданов сам срещу вратаря и таранът на Локомотив не сгреши.

Играчите на Димитър Васев изцяло доминираха след почивката, като сериозни пропуски направиха Генков, Романов и Дафчев. В последната минута на даденото от съдията Радан Мирянов продължение бившият играч на Динамо Москва все пак донесе трите точки за своите, вкарвайки с глава.

След последния съдийски сигнал треньорът на Академик Семир Селимински си позволи да удари собствения си вратар, въпреки че отрече това.

Пловдивският Локомотив не срещна трудности при домакинството си на Калиакра и го разгроми с 5:0. Още в 33-ата секунда резултатът бе открит от дебютанта Раймонди. Уругвайският таран получи пас от Антон Димитров и преодоля Господинов.

Всичко стана ясно след още шест минути, когато Карвальо проби и центрира към Златински, който с летящ плонж направи 2:0. Капитанът на "смърфовете" Здравко Лазаров отбеляза дежурния си гол на "Лаута" в 61-ата минута след преодоляване на бранител на гостите и шут между краката на вратаря.

В 77-ата минута Карвальо стреля към Господинов. Златински се оказа най-съобразителен при получения рикошет и се разписа за втори път. Седем минути преди края сенегалецът все пак стигна до мрежата на противника с удар отблизо, с което оформи крайното 5:0.

В последния следобеден мач Пирин и Миньор не успяха да се победят в Благоевград и завършиха 1:1. Витанов изведе "чуковете" напред в 65-ата минута, пращайки с плътен удар топката зад Макенджиев.

Десетина минути преди края Станислав Костов изстреля снаряд към вратата на перничани. Топката срещна гредата, отби се в гърба на Иво Иванов и за негов лош късмет влетя в мрежата.