Лео с нови два, Неймар се контузи

След контузията Меси е жаден за футбол и голове.

Лионел Меси вкара и двата гола, а бразилската звезда Неймар напусна терена контузен при победата на Барселона с 2:0 като гост на Хетафе.

Мачът бе реванш от осминафиналите на турнира за Купата на краля, а каталунците продължават с общ резултат 6:0.

Барса стъпи на "Колизеум Алфонсо Перес" без напрежение, но Тата Мартино трябваше да смени принудително Неймар заради контузия на глезена.

Щабът на "блаугранас" има притеснения, че бразилецът няма да бъде на линия за първия мач с Манчестър Сити от осминафиналите на Шампионската лига. Барселона гостува на "Етихад" на 18-ти февруари.

Минута преди края на първите 45, Тейо центрира добре към Меси, който откри резлутата.

Второто му попадение бе забележително. Аржентинецът премина през цялата отбрана на домакините, а накрая преодоля и вратаря им за 0:2.

В следващата фаза Барселона ще има за съперник Леванте.

В другия мач от четвъртък вечерта Реал Сосиедад надигра Виляреал с 1:0 като гост и продължава след 0:0 в първия мач в Сан Себастиан.

При попадението на баските останаха съмнения за засада.