Твенте остана на върха след равенство с Аякс

Николай Михайлов отново пази за Твенте в дербито на VII кръг Снимка: Getty Images
Николай Михайлов отново пази за Твенте в дербито на VII кръг
Станислав Манолев също бе титуляр за ПСВ при разгрома със 7:1 над Рода Снимка: Getty Images
Станислав Манолев също бе титуляр за ПСВ при разгрома със 7:1 над Рода

Твенте с вратаря Николай Михайлов в състава си постигна равенство 1:1 с шампиона Аякс в Амстердам и остана на върха в класирането на холандската Ередивизи.

Домакините поведоха в 10-ата минута с гол на национала на Сърбия Миралем Сюлеймани и наложиха натиск, но не успяха да увеличат преднината си.

Изглеждаше, че столичният гранд ще успее да вземе трите точки и да излезе начело, но три минути преди края нападателят Люк де Йонг донесе равенство на тима от Енсхеде.

Така Аякс остана на трето място, а сблъсъкът между втория Алкмааар и петия Файенорд от 13:30 ч. може да излъчи нов лидер при победа на един от двата отбора.

Междувременно ПСВ на Станислав Манолев записа разгромна победа със 7:1 над Рода и запази четвъртата си позиция. Българският национал бе на терена през всичките 90 минути, а герой на мача стана белгиецът Дрийс Мертенс, който реализира 4 попадения.

Така отборът от Айндховен продължи с головите си подвизи тази седмица, след като в сряда разгроми с 8:0 третодивизионния ВВСБ за Купата на страната.