Моуриньо: Не изключвам да поема ПСЖ в бъдеще

Имахме пълен контрол над мача, заяви Жозе Моуриньо Снимка: getty images
Имахме пълен контрол над мача, заяви Жозе Моуриньо

Жозе Моуриньо не изключва възможността в бъдеще да поеме отбора на Пари Сен Жермен.

Запитан от журналист по тази тема, Специалния отвърна "Да стана шампион в още една страна е голяма мотивация за мен. Ще ми бъде петата, защо не?".

Въпреки че призна, че е почитател на амбициозния подход във френския клуб, португалецът заяви, че засега такъв вариант не е особено вероятен... "Проектът на ПСЖ е голям и добре организиран. Леонардо и Карло Анчелоти вършат отлична работа и не смятам, че отборът се нуждае от нов треньор", заяви Моуриньо.

Преди два дни в друго интервю Специалния каза, че в момента не мисли за други клубове, тъй като има контракт с Реал (Мадрид) до 2016 г. "Подписах договор, който ще ме остави там още четири години, защото искам да бъда в Реал през този период от кариерата ми", обясни наставникът на испанския шампион.

Моуриньо бе доволен от снощната победа на своя отбор над Аякс с 4:1 като гост в най-интересния мач от програмата на Шампионската лига във вторник.

Кристиано Роналдо се отчете с хеттрик във втори пореден мач, след като в неделя стори същото в Примера дивисион срещу Депортиво (Ла Коруня). Португалецът вече има общо 17 хеттрика за Кралския клуб.

Най-красив снощи обаче бе голът на Карим Бензема за 0:2, отбелязан със задна ножица.

Харесах изцяло играта на тима ми в 75 минути от срещата. До гола на Аякс имахме пълен контрол върху играта. 15 минути по-късно вкарахме третия си гол. Противникът разбра, че мачът е свършил и ние си възвърнахме инциативата", каза именитият треньор.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Аякс: Фермеер, Ван Райн, Алдервейрелд, Мойсандер, Поулсен (69-Споркследе), Блинд, Сана (66-Хоесен), Ериксен, Бурихтер, Де Йонг, Бабел (81-Лукоки)

Реал: Касияс, Арбелоа, Пепе, Рамос, Марсело, Есиен (78-Кедира), Кристиано Роналдо, Кака (75-Йозил), Бензема, Алонсо, Кайехон (61-Ди Мария)