Арсенал с първа победа от 40 дни

Арсенал записа първа победа от 40 дни след успех с 3:1 над Блекпул Снимка: getty images
Арсенал записа първа победа от 40 дни след успех с 3:1 над Блекпул

Отборът на Арсенал прекъсна серията си от пет мача без победа във всички турнири след като в днешния си двубой от Висшата лига на Англия би с 3:1 Блекпул.

Повторен дебют във Висшата лига направи вратарят Йенс Леман. Стражът замени в титулярния състав Мануел Алмуния, който се контузи на загрявката преди двубоя. Срещата заради травми пропуснаха още Йоан Джуру, Денилсон, Бакари Сания. На резервната скамейка остана Тио Уолкът, докато Сеск Фабрегас започна като титуляр.

Въпреки проблемите около състава играчите на Арсенал доминираха тотално през първото полувреме и вкараха два бързи гола чрез Диаби и Ебуе. Освен това играчите на Арсен Венгер изпуснаха поне три чисти положения през първото полувреме.

След почивката Блекпул бързо върна един гол и направи някои пропуски. Преди да се покачи напрежението Робин ван Перси сложи точка на спора с трети гол в 76-та минута.

С победата Арсенал се приближи на 7 точки от лидера Манчестър Юнайтед, като има и мач по-малко.

В другата среща от днешната програма Астън Вила би с 1:0 Нюкасъл след гол на Джеймс Колинс още през първото полувреме.

За първи път от три срещи насам в титулярния състав започна и българинът Стилиян Петров. Капитанът на родните национали остана на терена 90 минути и помогна за спечелването на трите точки. С тях тимът му се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите.