Отборът на папата спечели Копа Либертадорес

Инчасите на Сан Лоренсо отпразнуваха подобаващо скъпоценния трофей

Аржентинският Сан Лоренсо спечели Копа Либертадорес, след победа с 1:0 в реванша срещу Насионал (Парагвай). Първият мач бе завършил 1:1 и по този начин Сан Лоренсо завоюва трофея за първи път в историята си.

Нестор Ортигоса вкара скъпоценния гол от дузпа преди почивката и донесе най-големия успех в 106-годишното съществуване на клуба.

След равенството 1:1 в Асунсион преди седмица домакините от Сан Лоренсо бяха подложени на огромно напрежение от очакванията на публиката, но успяха да се справят и с повече характер да спечелят.

Всичко се реши в 36-та минута, когато реферът отсъди дузпа за игра с ръка на защитника на Насионал Рамон Коронел. Ортигоса бе точен от бялата точка и хвърли в делириум над 40 000 зрители на препълнения стадион "Нуево Гасометро".

Това е 23-та купа в турнира, която печели аржентински отбор. Любопитно е, че за първи път от пет години купата не е притежание на тим от Бразилия.

Триумфът в Копа Либертадорес даде право на Сан Лоренсо на участие в световното клубно първенство през декември. Както е известно, това е любимият отбор на папа Франциск.