Бербатов с нов гол за Юнайтед

Българинът вече има 14 гола този сезон във Висшата лига Снимка: Getty Images
Българинът вече има 14 гола този сезон във Висшата лига

Димитър Бербатов отбеляза 14-ия си гол във Висшата лига този сезон в мача за Бирмингам - Манчестър Юнайтед, завършил 1:1.

Митко се разписа майсторски в 58-ата мин. след отлична комбинация с младия ирландец Дарън Гибсън.

"Червените дяволи" обаче не можаха да си тръгнат с победата от "Сейнт Андрюс стейдиъм" заради недоглеждане на рефера Лий Стивън Мейсън и неговия помощник, които не видяха нищо нередно в изравнителния гол на домакините за 1:1 в 90-ата минута.

Попадението бе дело на Лий Бойър след подаване на Никола Жигич, който обаче извърши цели две нарушения на правилата преди това - натисна пазача си в наказателното поле и посрещна топката с ръка.

Въпреки това съдийството не бива да служи за оправдание на Юнайтед, които вече имат цели седем (!) равенства в осемте си гостувания във Висшата лига. Също така те неведнъж изпускаха спечелен мач в последните минути, като най-фрапантният пример е от 11 септември, когато Евертън изравниха в добавеното време от 1:3 до 3:3.

Независимо, че пропуснаха да победят, футболистите на Алекс Фъргюсън обаче се върнаха на първо място, изпреварвайки по голова разлика съгражданите си от Манчестър Сити, а също така имат и два мача по-малко.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Бирмингам: Фостър, Кар, Дан, Бойър, Джонсън, Риджуел, Ларсон (70-Хлеб), Гарднър, Босежур (82-Жигич), Джеръм (85-Филипс), Фъргюсън

Манчестър Юнайтед: Ван ден Саар, Рафаел, Евра, Видич, Фърдинанд, Карик, Гибсън (90-Ернандес), Андерсон (73-Флетчър), Бербатов, Рууни, Гигс