Анди Мъри на полуфинал в Маями

Анди Мъри е във форма Снимка: Getty images
Анди Мъри е във форма

Поставеният под номер в 2 в схемата на турнира от сериите "Мастърс" в Маями Анди Мъри спечели убедително срещата си с хърватина Марин Чилич от четвъртфиналната фаза в надпреварата и се класира на 1/2-финал.

Британецът имаше проблеми само в началото на двубоя, когато допусна пробив още при първия си сервис-гейм и Чилич дръпна с 2:0. След това обаче Мъри бързо се върна в мача и изравни геймовете до 3:3, а след това направи и нов пробив за 5:4, сле дкоето спечели и своето подаване и затвори сета с 6:4.

Вторият сет бе далеч по-лесен за Мъри, който цели три пъти проби сервиса на своя съперник и спечели с 6:3, с което затвори и мача в своя полза.

Припомняме, че Анди Мъри отстрани Григор Димитров в понеделник по пътя си към полуфиналите.