Блекбърн и Уигън аут от Купата на ФА

Дейвид Гудуили откри резултата за Блекбърн срещу Нюкасъл, но това се оказа недостатъчно, тъй като домакините победиха с 2:1 Снимка: Daylife.com
Италианският мениджър Паоло ди Канио изведе своя Суиндън до четвърти кръг след победа с 2:1 над елитния Уигън Снимка: Getty Images

Блекбърн и Уигън станаха първите клубове, отпаднали от надпреварата за Купата на Футболната асоциация този сезон.

Раздялата на Роувърс с най-стария футболен турнир в света бе в графата „очаквани", тъй като те гостуваха на друг елитен тим - Нюкасъл, и единият от тези два представителя на Премиършип трябваше да си отиде. „Свраките" оцеляха, побеждавайки с 2:1 в този най-интересен мач днес.

Макар и без африканските си звезди Демба Ба и Шейк Тиоте, възпитаниците на Алън Пардю извоюваха победата през второто полувреме, но това не стана никак лесно, като гостите им водеха с 1:0 до 70-ата минута след попадението на Дейвид Гудуили в 35-ата. Хатем бен Арфа изравни, а чак в добавеното време Нюкасъл се класира за четвърти кръг с попадение на Хонас Гутиерес.

По-рано днес се игра и още един мач между тимове от Висшата лига - Бирмингам и Уулвърхемптън, но те не успяха да си отбележат гол и ще преиграват мача.

Намиращият се на две нива по-долу Суиндън изхвърли елитния Уигън, побеждавайки го също с 2:1 на своя „Каунти Граунд". Мачът се разви по аналогичен начин, като гостите поведоха чрез Калъм Макманамън, но момчетата на Паоло ди Канио постигнаха обрат. Така тимът от Лига 1 поднесе най-съществената изненада в надпреварата, която е прочута с неочакваните си развръзки.

Болтън с Мартин Петров, който игра цял мач, изживя ужасни мигове в Макълсфийлд срещу едноименния клуб от четвъртия ешалон на английския футбол - Лига 2, но в крайна сметка се пребори за 2:2 и ще има втори шанс на собствен терен.

Куинс Парк Рейнджърс също завършиха наравно при гостуването си на по-нискоразреден отбор - 1:1 с Милтън Кийнс Донс от Лига 1.

Останалите клубове от Премиършип, които играха днес - Евертън, Тотнъм, Фулъм, Стоук Сити, Уест Бромич, Норич и Суонзи вече продължиха напред.

Американският национал Клинт Демпси бе герой за разгрома на Фулъм с 4:0 в лондонско дерби с Чарлтън, отбелязвайки хеттрик.

Също с три гола се отчете и 20-годишният халф на Блекпул Мат Филипс. Отпадналите през миналия сезон от Висшата лига „мандарини" разгромиха с 5:1 като гост аматьорите от Флийтууд.