Барса сътвори поредния си шоу спектакъл, разпиля Наполи за "Жоан Гампер"

Гьокхан Инлер и останалите от Наполи не смогваха да удържат на темпото на Фабрегас и компания Снимка: Getty Images

Европейският и испански клубен шампион Барселона загря по подобаващ начин за предстоящия мач за Суперкупата на Стария континент с Порто този петък.

Каталунците разбиха италианския Наполи с 5:0 за кеф на близо 100 000 на "Камп Ноу" и завоюваха за 35-и път в историята трофея "Жоан Гампер". С мача за въпросното отличние "блаугранас" традиционно представят отбора преди началото на всеки сезон.

Сеск Фабрегас ознаменува завръщането си у дома с първи гол със синьо-червената фланелка, разписвайки се в 26-ата минута на празна врата след асистенция на Адриано отляво.

Пет по-късно след продължителна атака пред наказателното поле на неаполетанците последва прехвърлящо центриране на Иниеста към Кейта, който с глава удвои.

В 62-ата Лионел Меси стреля от пряк свободен удар в напречната греда, но притичалият Педро Гонзалес направи добавка с глава за 3:0.

Аржентинският идол на Каталуня все пак стигна до своите попадения, като първо Педро му върна жеста и асистира в 66-ата минута, а 11 по-късно с с шут по диагонала оформи крайното 5:0.