Равенства за Юнайтед и Сити, турци шокираха Интер

Рууни прави недвусмислен жест към бившия играч на Реал Гарай Снимка: Getty Images
Рууни прави недвусмислен жест към бившия играч на Реал Гарай

Перфектните до момента във Висшата английска лига градски съседи Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити стартираха с равенства участието си в груповата фаза на Шампионската лига, завършвайки 1:1 съответно като гости на Бенфика и домакини на Наполи.

Мениджърът на "червените дяволи" Алекс Фъргюсън пусна доста експериментален състав срещу "орлите" на стадион "Луш" в Лисабон, в който отново не фигурираше Димитър Бербатов. Българинът за пореден път не се появи на терена и като резерва, но това вече не е новина.

Като цяло Бенфика бе по-активният отбор през по-голямата част от срещата и логично поведе в 24-ата минута.

Голямата звезда на португалския колос Оскар Кардосо овладя едно подаване по великолепен начин, като успя да се освободи от опеката на Еванс и с шут в далечния ъгъл прониза изигралия страхотен мач Андерс Линдегаард.

Юнайтед вдигна малко оборотите и успя да отвърне на удара още до почивката, след като неостаряващият Райън Гигс отправи красив шут извън наказателното поле за 1:1.

Швейцарският Базел се наложи с 2:1 над румънския Оцелул на своя "Санкт Якоб-Парк" в другия мач от група "C".

Ветеранът Александър Фрай реализира и двете попадения за домакините, второто от които от дузпа малко преди края, а точен за шампиона на северните ни съседи бе Пена.

Мултимилионният Манчестър Сити стигна само до равенство на "Итихад Стейдиъм" срещу италианския Наполи в мач от група "А". И двата гола паднаха след почивката.

Първо при бърза контраатака на неаполитанците Единсон Кавани бе изведен сам срещу Харт и промуши топката между краката му.

Малко след това обаче сръбският национал Александър Коларов възстанови статуквото след отлично изпълнен пряк свободен удар.

Не толкова интригуващ бе другият мач от тази "желязна група". Байерн (Мюнхен) не срещна кой знае колко сериозна съпротива от Виляреал и надделя с 2:0 на "Ел Мадригал". Тони Кроос в 7-ата и Рафиня в 76-ата бяха тези, които потопиха "Жълтата подводница".

Големите драми тази вечер бяха в група "C", където включеният служебно от УЕФА тим на Трабзонспор хвърли бомбата на "Джузепе Меаца" и надви Интер с 1:0 след гол на чеха Ондрей Челустка близо четвърт час преди края.

ЦСКА (Москва) пък направи страхотен финален щурм, за да се добере до точката на стадион "Метропол" срещу френския шампион Лил. Руските "армейци" изоставаха с 0:2 след голове на Муса Соу и Беноа Педрети, но две попадения на Думбия им донесе частичния успех.

Звездният Реал с всичките си звезди сред титулярите се измъчи на "Максимир" в Загреб, за да стигне до минималното 1:0 срещу местния Динамо след попадение на Анхел Ди Мария.

"Белия балет" обаче завърши мача с 10 души на терена заради бързи два жълти картона на Марсело двайсетина минути преди края.

В другия мач от група "D" се получи единственото нулево реми между Аякс и Лион.

Следващите мачове от осемте групи на Шампионската лига са на 27 и 28 септември, като с най-голям интерес ще се чакат двубоите Байерн - Манчестър Сити, Наполи - Виляреал, Валенсия - Челси и Реал - Аякс.