Ще има "Ел Класико" още този месец!

Звездите на Барса играха с резервния си екип в този мач Снимка: Goal.com
Звездите на Барса играха с резервния си екип в този мач
През 2011 г. Реал спечели единствената си победа в седемте издания на "Ел Класико" на финала за Купата на краля Снимка: getty images

Мегадербито „Ел Класико" ще се състои на два пъти още този месец, бе потвърдено вчера след победата на Барселона с 2:1 като гост на Осасуна във втори осминафинал за Купата на краля.

Така каталунците потвърдиха класирането си в четвъртфиналната фаза с общ резултат 6:1 и по волята на жребия ще срещнат на 18 и 25 януари вечния си враг Реал (Мадрид).

В снощния мач домакините от Памплона успяха да поведат на шампионите през първото полувреме с гол на 193-сантиметровия сръбски нападател Деян Лекич, но каталунците обърнаха мача след почивката с попадения на чилийския национал Алексис Санчес и 19-годишния халф Серхи Роберто.

Една от звездите на Барса - националният защитник Жерар Пике, отказа да приеме, че отборът му е фаворит в предстоящото дерби, въпреки превъзходството си в преките двубои напоследък.

„В такъв мач фаворит няма, няма никакво значение кой какво говори. Ще отидем на „Сантяго Бернабеу", за да постигнем възможно най-добрия резултат. Жребият е решил така и ще се подготвим подобаващо за двубоя", заявява световният шампион пред мадридския вестник „АС".

През миналата 2011 година двата гранда се срещнаха цели седем пъти: по два пъти за първенство, за Суперкупата, и на полуфинал в Шампионската лига, както и на финала за Купата на краля, когато бе и единствената победа на Реал - с 1:0 в продълженията.