Байерн би Фрайбург, Майнц измъкна точка на Борусия

Рибери асистира за първото и сам реализира второто попадение при победата над Фрайбург

Няколко дни след тежката загуба от Интер и отпадането от Шампионската лига Байерн победи Фрайбург с 2:1 като гост в мач от XXVII кръг на немската Първа Бундеслига.

Успехът за баварския колос дойде в последните минути на срещата, което е ясен знак, че от клуба ще направят всичко възможно, за да успеят да завършат на някое от местата, даващи право на участие в най-силния европейски клубен турнир следващия сезон.

Мачът започна вихрено, като за малко повече от четвърт час игра двата тима си отбелязаха по едно попадение. Първо Гомес в 9-ата минута засече с глава центриране на Рибери от свободен удар, а осем по-късно Сисе изравни.

Нападателят на Фрайбург можеше да стори това малко по-рано, но пропусна да реализира дузпа.

Победният гол за гостите дойде в 88-ата минута, когато Рибери заходи от лявото крило към центъра пред наказателното поле и с плътен диагонален изстрел прати топката в далечния ъгъл.

С този си успех Байерн остана 4-и с вече 48 точки, като има две по-малко от Хановер, надвил с 2:0 срещу Хофенхайм, и четири от Байер. "Аспирините" обаче са и с мач по-малко.

В друг правещ впечатление мач Хамбургер разгроми Кьолн с 6:2, като хеттрик реализира Младен Петрич. Вердер пък постигна важна победа при визитата си на Нюрнберг.

В последния мач от днешната програма в кръга Борусия (Дортмунд) направи 1:1 с Майнц 05. "Жълто-черните" пропуснаха дузпа след като ударът на Нури Сахин бе спасен от вратаря на Майнц 05. Попадението за лидера в класирането бе дело на Матс Хумелс. Изравнителният гол за Майнц отбеляза Петър Слискович в самия край на срещата.