Левски завърши 3:3 с Виктория Пилзен

Левски завърши 3:3 с Виктория Пилзен Снимка: Sport1.bg

Левски и Виктория (Пилзен) завършиха 3:3 в контролна среща в Ларнака. "Сините" изоставаха с 0:2, но успяха да се доберат до равенството във втората си проверка на Острова на Афродита.

Лидерът в Чехия излезе напред в резултата още в 3-ата минута след гол на Дурич. Лимберски покачи от дузпа в 34-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за спорно нарушение на Нуно Пинто. "Сините", които днес играха в резервните си бели екипи, върнаха едно попадение в 41-ата минута.

Новото попълнение Стефан Велев получи топката отдясно и с плътен удар извън наказателното поле вкара красив гол за 1:2. Резервата Жоао Силва изравни в 50-ата минута след центриране на Милен Василев. В 65-ата минута играчите на Виктория отново излязоха напред след гол на Бакош. Пет минути по-късно Владимир Гаджев се възползва от грешка на вратаря и отбраната и копна технично покрай стража за 3:3. До края Гаджев и Прохазка пропуснаха да донесат победата на българския тим.

Утре "сините" се прибират в България, а на 4 февруари летят обратно за Кипър. Следващата им проверка е на 6 февруари срещу Локомотив (Москва).

ЛЕВСКИ: Михаил Иванов (46-Пламен Илиев), Дъстли Мюлдер (76-Христо Попадийн), Даниел Димов (74-Йордан Милиев), Димитър Везалов (60-Ромен Ели), Нуно Пинто (88-Мики Орачев), Станислав Ангелов (46-Роман Прохазка), Стефан Велев (88-Радослав Цонев), Илиян Йорданов (60-Антонио Вутов), Милен Василев (71-Борислав Цонев), Владимир Гаджев (74-Христо Йовов), Базил де Карвальо (46-Жоао Силва)