ЦСКА срази третия в Гърция, Зику бележи фамозен гол

Милен Радуканов няма как да не е доволен от добрите изяви на Зику и Мораес Снимка: Sofia Photo Agency
Милен Радуканов няма как да не е доволен от добрите изяви на Зику и Мораес

Носителят на Купата на България ЦСКА надви с 3:2 сериозния тим на ПАОК в първата си проверка в Холандия. Това бе и може би най-сериозният противник, който "армейците" трябва да срещнат в Ниската земя.

Мениджърът на тима Милен Радуканов пусна добре позната единайсеторка, в която бяха всички играчи, завършили миналия сезон. Двубоят започнаха Караджов, Бандаловски, Стоянов, Попов, Трифонов, Янчев, Галчев, Маркиньос, Делев, Нелсън и Платини.

Третият в последното издание на гръцкото първенство успя да поведе в резултата в 9-ата минута, след като "червената" отбрана проспа една атака отдясно и последвалото центриране към Виериня, за който бе елементарно да прониже Караджов от няколко метра.

Оттук насетне ЦСКА бе тимът, който диктуваше събитията на терена и по-често атакуваше. Играчите на ПАОК пък действаха на ръба на грубата игра, като в един момент на терена прехвърчаха искри между двата състава.

Българите стигнаха до изравняване в 27-ата минута, когато Грегъри Нелсън центрира отдясно към далечната греда, а Румен Трифонов намери по прекрасен начин топката от въздуха и я прати в долния десен ъгъл на гръцкия страж.

Пет по-късно Спас Делев реализира, но попадението му бе отменено поради засада. Той обаче стигна до гол в 49-ата минута. Тогава отдясно центрира влезлият като резерва нов бразилец в състава Жуниор Мораес и крилото от село Ключ с глава изведе ЦСКА напред.

Само четири по-късно блесна и друга лятна придобивка на "армейците". Голмайсторът на румънското първенство Янис Зику получи пас по земята и от около петнайсетина метра фалцира перфектно топката, която описа страхотна парабола, прехвърли вратаря на ПАОК и опъна мрежата му за трети път.

Резултатът щеше да стане още по-разгромен в 65-ата минута, ако Делев не бе бил в тялото на гръцкия страж, след като се озова очи в очи с него.

Нещо повече. Солунчани се върнаха в мача в 70-ата минута благодарение на Иван Караджов, който изрита нескопосано напред топката и я подари на Цукалас, за да бъде в крайна сметка технично прехвърлен.

Това бе и последното по-интересно действие в срещата. Следващата контрола на ЦСКА е в петък срещу полския Краковия.