Локо (Пд) обърна Ботев в дебюта на Кокала, класика за Славия в Търговище

Електричката подаде за първия и отбеляза втория гол във вратата на Ботев Снимка: Lportala.net
Електричката подаде за първия и отбеляза втория гол във вратата на Ботев

Емил Велев стартира с победа начело на пловдивския Локомотив при домакинството на Ботев (Враца) от XIII кръг на "А" група. "Черно-белите" стигнаха до 2:1, след като преди това се бяха озовали в ролята на догонващи.

Врачани започнаха с голямо самочувствие мача на "Лаута" и като цяло доминираха преди почивката. След няколко пропуска те успяха да открият чрез Мартин Ковачев в 41-ата минута, когато прати топката в напречната греда, след което тупна на голлинията и влетя в мрежата.

Локомотив упражни сериозен натиск в заключителните минути на първото полувреме. В добавеното време Здравко Лазаров центрира от ъглов удар към Юнес Бенжелюн и французинът изравни с глава.

Домакините бяха пълни господари на терена след подновяването на играта и логично стигнаха до второ попадение. В 65-ата минута Даксон Да Силва намери Сержиньо, който с гърди комбинира с Лазаров и Електричката порази целта.

Въпреки че темпото на игра след това поспадна, "смърфовете" продължиха да действат по-добре и успяха да доведат нещата до успешен за тях край.

В другия мач по същото време Славия победи Светкавица с 3:0 в Търговище. Даниел Пеев изведе "белите" в 25-ата минута с удар отблизо, а Николай Божов покачи в 78-ата от дузпа, при която Невен Венков получи директен червен картон за нарушението срещу тарана на софиянци.

Класическият вид на резултата бе оформен секунди преди края от Галин Иванов, който бе изведен сам срещу вратаря.