Аржентина поведе с 2:0 на Бразилия в Копа Либертадорес

Аржентинският национал Пабло Муче донесе победата на Бока Хуниорс над Флуминензе Снимка: Goal.com

Аржентинските клубове взеха аванс пред бразилските в домакинствата си в първите четвъртфинални мачове за Копа Либертадорес снощи.

Бока Хуниорс се наложи с 1:0 над Флуминензе, а Велес Сарсфийлд победи със същия резултат актуалния носител на трофея Сантос.

Гола за шампиона на Аржентина реализира националният нападател Пабло Муче и така шесткратният победител в турнира Бока получи сериозни надежди за продължаване към полуфинала.

Велес Сарсфийлд, който също е печелил Копа Либертадорес в историята си, не прости на миналогодишния победител и с попадение на тарана Мауро Оболо постави под въпрос защитата на купата от страна на Неймар и компания.

Разбира се, другата седмица предстоят реванши на бразилска земя, но първият кръг от четвъртфиналите бе обнадеждаващ за Аржентина, която успя да класира само двама свои представители за този етап от турнира срещу четири бразилски.

Два от тях се срещнаха помежду си ден по-рано, когато шампионът на Страната на кафето Коринтианс завърши 0:0 с Васко да Гама.

В другия двубой през нощта на сряда срещу четвъртък парагвайският Либертад направи 1:1 у дома срещу Универсида де Чиле.