В Подгорица отсвириха мача на Литекс

Литекс се готви да реши мача с Рудар още в редовните 90 минути Снимка: Sportal.bg
Литекс се готви да реши мача с Рудар още в редовните 90 минути

Феновете в черногорската столица Подгорица не проявяват почти никакъв интерес към предстоящия тази вечер мач на родния шампион Литекс с местния Рудар, съобщи Дарик радио.

Срещата е втора от втория квалификационен кръг на Шампионската лига и ще се играе тази вечер от 21,30 ч. на стадион „Градски". Първият мач в Ловеч завърши при резултат 1:0 в полза на българите.

Вчера за двубоя бяха продадени само около стотина билета. Рудар няма много фенове в Подгорица и това е една от причините за слабия интерес. Повечето местни подкрепят Будочност, който обаче през последната кампания загуби титлата. Очаква се все пак на стадиона да има около 1500-2000 зрители в това число и два автобуса от България.

Снощи Литекс получи възможност да пробва терена, на който днес ще търси участие в следващата фаза. Заниманието продължи 80 минути, но заради присъствието на представители на домакините Ангел Червенков спести на своите двустранна игра.

На тренировката наставникът заложи на физическата подготовка, ударите към вратата, игра в квадрати. Така съставът за днешния двубой остана в тайна. Единствената въпросителна пред българския щаб е кой ще замести контузеният бразилец Дока.

Колебанията са между Георги Миланов и Христо Янев, като включване на втория ще предизвика рокада по двата фланга на атаката.

Любопитно е, че Литекс пропусна обичайната при минимален успех тренировка с дузпи. Това ясно показа намерението на българите да решат развоя на събитията още в редовните 90 минути.