Малките "червени дяволи" паднаха само 0:1 от големите

Играчите на Кроули се бореха за всяка топка с тези на Юнайтед Снимка: Getty Images
Играчите на Кроули се бореха за всяка топка с тези на Юнайтед

Петодивизионният Кроули Таун се представи повече от достойно и мъжки на терена на "Олд Трафорд" и загуби само с 0:1 от Манчестър Юнайтед в мач от V кръг на Купата на Англия.

Тимът от Конференцията, който също като далеч по-именития си съперник има прозвището "червените дяволи", дори имаше няколко възможности да стигне до равенство и съответно до преиграване.

Мениджърът на Юнайтед Алекс Фъргюсън пусна доста експериментален състав срещу аматьорите от Кроули, като в него не бе Димитър Бербатов.

Единственият гол реализира Уес Браун в 28-ата минута, когато засече с глава центриране на Гибсън отляво.

Високомерното поведение на домакините обаче можеше да струва скъпо. Големият шанс за Кроули бе във втората минута от добавеното време, когато след изстрел на Броди с глава топката кацна върху напречната греда.

В други мачове по-рано в събота вечер Бирмингам и Стоук Сити постигнаха лесни домакински победи с по 3:0 съответно срещу Шефилд Уензди и Брайтън.