Бербатов с блестящ старт за Юнайтед

Димитър Бербатов започна силно третия си сезон в Манчестър Юнайтед Снимка: getty images
Димитър Бербатов започна силно третия си сезон в Манчестър Юнайтед

Димитър Бербатов започна блестящо третият си пореден сезон в Манчестър Юнайтед. В първата приятелска среща от подготовката на „червените дяволи" за новия сезон благоевградчанинът се отчете с гол и две асистенции. Съперник на Юнайтед бе шотландският Селтик, а двубоят се игра в Торонто, Канада, където двата състава са на предсезонен лагер.

Бербо и съотборниците му биха с 3:1. Българинът отбеляза първото попадение в 34-та минута. След това той подаде на Уелбек и Клевърли за втория и третия гол. Следващият мач на Юнайтед от турнето в Северна Америка е на 21 юли срещу американския Филаделфия Юниън.

"Беше ми много приятно да играя тук. Започнахме чудесно контролите - с победа. Селтик е много добър отбор, който се представи силно.

Все пак това е първи мач от предсезонната подготовка, имаме какво още да оправяме в играта си. Но този мач беше добър тест както във физическо, така и в тактическо отношение. До началото на сезона имаме още много контроли, така че съм убеден, че ще сме напълно подготвени.

Много е вълнуващо, когато се върнеш в клуба си след лятната почивка - отиваш в нови страни, запознаваш се с нови хора, играеш с различни отбори.

Какво да кажа за новия екип - екип като всеки друг. Фланелката не може да играе, футболистите го правят. Най-важното от нея е емблемата - заради нея знаеш какво трябва да правиш, когато излезеш на терена.

Не мога да коментирам представянето на съотборниците ми, това не е моя работа. Трябва да питате мениджъра. Целта ми за новия сезон е да вкарвам повече голове и се надявам да успея", каза Димитър Бербатов след двубоя със Селтик.