Първа победа за младежите в евроквалификациите

Шотландия и Австрия ще са основните съперници на нашите в група 10 Снимка: Gong.bg
Шотландия и Австрия ще са основните съперници на нашите в група 10

Младежкият ни национален отбор по футбол записа първата си победа в квалификационна група 10 за Европейското първенство през 2013 г.

Нашите се наложиха с 3:2 над връстниците си от Люксембург и с актив от 4 точки се намесиха в борбата за второто място наред със съставите на Шотландия и Австрия.

Двубоят на Градския стадион в Ловеч обаче бе доста груб, като и двата тима на няколко пъти заформяха мелета помежду си.

От това накрая си изпати вратарят ни Пламен Илиев, който малко след като допусна втори гол тръгна да се бие с противников състезател и получи директен червен картон.

Момчил Цветанов откри резултата в 22-ата минута, след като получи пас от дълбочина на Росен Колев, измъкна се от защитата на гостите, елиминира техния вратар и опъна мрежата.

В 38-ата минута Люксембург изненадващо изравни, като Янс се възползва от грешка в българската отбрана.

Още в ответната атака обаче нашите отново поведоха. Мартино фаулира Радослав Василев в собственото си наказателно поле и главният съдия посочи бялата точка, откъдето точен бе Томи Костадинов.

Десет минути след подновяването на играта Георги Миланов покачи, засичайки отблизо центриране отдясно. Накрая остана време и за второ попадение на Люксембург, което бе дело на Мартино.

До края на тази година на младежките ни национали предстоят два двубоя. На 10 ноември те гостуват на Австрия, а пет дни след това приемат същия съперник.