Твенте отнесе шест гола без Михайлов

Без Николай Михайлов Твенте записа тежка загуба в Холандия Снимка: БГНЕС
Без Николай Михайлов Твенте записа тежка загуба в Холандия

Холандският шампион Твенте без контузения Николай Михайлов бе разбит с 2:6 като гост на Хееренвеен в мач от 18-ия кръг на Ередевизие. Резервата на родния вратар Сандер Бошкер отново демонстрира, че е далеч от добрата си форма от предишните години и неслучайно е твърда резерва от началото на сезона.

Ветеранът бе в основата на загубата с няколко недобри намеси. Така за трите си мача като титуляр през този сезон Бошкар получи 11 гола във вратата си (осем в първенството и три в Шампионската лига). В 10 от 22-та си мача, в които е пазил през този сезон пък Николай Михайлов завърши без допуснат гол.

Днес въпреки множеството травми Тевнте успя да изравни на два пъти, след като Асаиди на два пъти изведе домакините напред в резултата. Нападателят откри в 20-ата минута, но Чадли изравни в 32-ата, още преди почивката Асаиди отново даде преднина на Хееренвеен преди Чадли да възстанови равнеството в 52-ата минута с втория си гол.

Недобрата намеса на Бошкер в 64-ата минута даде отново преднина на домакините, които до края на срещата бяха пълни господари на терена и вкараха още три безответни попадения.

Нарсинг направи 4:2 след асистенция на най-добрия на терена Асаиди, който малко преди края оформи своя хеттрик за 5:2, а в 89-ата минута Вайринен докара нещата до крайното 6:2.

Поражението е трето за Твенте в първенството, като след шестте допуснати гола тимът вече няма най-добрата защита с допуснати 21 гола. Твенте е на второ място с 37 точки, с една по-малко от лидера ПСВ Айндховен, докато Хееренвеен се изкачи на седма позиция с 27 точки.