Ботев Пд с престижна победа в Кипър

Мъри започва отлично начело на Ботев Пд Снимка: Gong.bg
Мъри започва отлично начело на Ботев Пд

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна престижна победа с 2:0 над чешкия Дукла (Прага) в Кипър.

Попаденията за "канарчетата" паднаха в последните пет минути на двубоя и бяха дело на резервите Борис Галчев и Бамого.

След нулево първо полувреме, в което не липсваха положения и пред двете врати, пловдивчани взеха своето срещу шестия в Чехия след почивката.

Ботев поведе с 1:0 в 85-та минута, когато Борис Галчев разстреля вратаря на Дукла с удар от 30 метра.

"Канарчетата" отбелязаха второ попадение в 89-та минута, когато след бърза контраатака Бамого се разписа, оформяйки крайния резултат.

Следващата контрола на Ботев е срещу Теплице на 9-и февруари.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ДУКЛА 2:0

1:0 Борис Галчев 85
2:0 Бамого 89

БОТЕВ ПД: Адам Стаховяк, Марлон Перейра, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Артур Енрике, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Тодор Неделев, Луис Педро, Костадин Дяков, Станислав Костов