Шампионът прати Айнтрахт във Втора Бундеслига

Шампионите от Борусия съхраниха своя морал и завършиха триумфално сезона в Германия Снимка: Getty Images

Шампионът на Германия Борусия завърши подобаващо отличния си сезон в Първа Бундеслига, след като се наложи с 3:1 над Айнтрахт пред препълнените трибуни на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Загубата от "жълто-черните" пък изпрати тима от Франкфурт във Втора Бундеслига, който завърши на предпоследното 17-о място в крайното класиране.

Развитието на резултата обаче породи съмнения за нещо нередно, след като Лукас Бариос пропусна дузпа в 12-ата минута, а Роде откри за гостите в началото на втората част.

Въпреки това Бариос се реабилитира за грешката от бялата точка и с две попадения в 68-ата и 90-ата минута даде своя принус за шампионския празник.

Другото попадение пък бе дело на Александър Васоски, който си отбеляза автогол в 72-ата минута и с това попари всякакви надежди за спасение на своите.

Шампионът на Германия от 2009 г. Волфсбург успя да се спаси благодарение на успеха си с 3:1 като гост на Хофенхайм.

Така "вълците" надвиха в задочния си дуел с Борусия (Мьонхегладбах), който от своя страна стигна само до равенство 1:1 на терена на Хамбургер и ще играе бараж за оставане в елита с третия от Втора Бундеслига, който ще бъде Бохум или Гройтер Фюрт.

Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) ще играят в групите на Шампионската лига, докато Байерн трябва да мине през ситото на плейофите.

Хановер и Майнц 05 пък са двата участника в Лига Европа, а последният ще стане ясен след изиграването на финала за Купата на Германия на 21 май, когато Дуисбург и Шалке 04 се изправят един срещу друг на Олимпийския стадион в Берлин.