Нова загуба за България. И Полша ни даде само гейм

Втора поредна загуба за волейболистите ни Снимка: FIVB
Втора поредна загуба за волейболистите ни

Националният отбор на България по волейбол записа шеста загуба в турнира Лига на нациите. Момчетата на Пламен Константинов паднаха с 1:3 гейма (21:25, 26:24, 18:25, 19:25) от световния шампион Полша в третия си мач в Осака, Япония.

Това е втора загуба за националите ни в Страната на изгряващото слънце след тази срещу Италия (1:3), като успяхме да победим едиствено домакините в първия си двубой.

Единствено във втория гейм българските волейболисти загатнаха за големите си възможности и успяха да го спечелят с 26:24, но в останалите нямаха сили да се противопоставят на световните шампиони.

Розалин Пенчев стана най-резултатен за България с 15 точки (1 ас, 49% ефективност в атака), влезлият като резерва Боян Йорданов добави още 13 точки (1 ас, 50% ефективност в атака). Николай Пенчев се отличи с 12 точки (1 ас, 2 блока, 43% ефективност в атака).