Смешен автогол и Палермо донесоха победа на Бока в "Суперкласико"

Мартин Палермо (номер 9) празнвува последния си гол в "Суперкласико" Снимка: Goal.com
Мартин Палермо (номер 9) празнвува последния си гол в "Суперкласико"

Бока Хуниорс спечели с 2:0 снощното „Суперкласико" дерби на Аржентина срещу Ривър Плейт на своя стадион „Ла Бонбонера".

Успехът срещу вечния съперник дойде само в рамките на 3 минути, като първо блестящо пазилият до момента вратар на „милионерите" Хуан Карисо си отбеляза нелеп автогол след ъглов удар в 28-ата мин., а в 31-ата 37-годишният нападател Мартин Палермо се разписа в типичен стил с глава.

Легендарният сивокос таран отбеляза своя девети гол в дербито, с което се нареди на четвърто място във вечната ранглиста на голмайсторите в „Суперкласико". Палермо обаче няма да може да увеличи актива си, тъй като обяви, че се отказва от футбола след края на настоящото първенство „Апертура".

Победата бе под номер 122 за Бока в сблъсъка с Ривър, като съперниците им са спечелили 105 мача, а двата отбора са завършвали наравно 102 пъти.

С новите три точки "синьо-жълтите" се изкачиха на седмо място в класирането, точно на една позиция и на една точка от вечния враг.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Бока Хуниорс: Лукети, Инсауралде, Родригес, Монсон, Сомоса, Карузо, Муче (84-Ервити), Чавес, Палермо (81-Виатри), Рикелме, Коласо

Ривър Плейт: Карисо, Фереро, Перейра, Ферари, Асеведо (64-Ланцини), Майдана (22-Гонсалес), Павоне, Рамон, Фунес Мори, Ламела, Алмейда