Шалке шокира световния шампион

Бразилският плеймейкър Еду бе герой на мача с двата си гола Снимка: Getty Images
Бразилският плеймейкър Еду бе герой на мача с двата си гола
Великият голмайстор Раул отново подобри рекорда в Шампионската лига, отбелязвайки 72-ото си попадение в турнира! Снимка: Getty Images

Европейският и световен клубен първенец Интер претърпя неочаквано тежък удар в първия четвъртфинал на Шампионската лига, губейки с 2:5 у дома от немския Шалке.

Срещата започна отлично за италианците, след като сръбският плеймейкър Деян Станкович откри резултата още в първата минута с воле от центъра (!), прехвърлило излезлия напред вратар Мануел Нойер.

Скоро след това нещата придобиха неблагоприятен за развой за Интер, тъй като гостите изравниха резултата чрез камерунския национал Жоел Матип, а Станкович се контузи и бе заменен от мароканеца Хусин Харжа.

Завърналия се сред титулярите след продължително лечение на контузия Диего Милито отново даде аванс на "нерадзурите", но бразилският халф на Шалке Еду изравни малко преди почивката.

Втората част бе изцяло за германския тим и още в 53-ата минута испанската суперзвезда Раул подобри наново голмайсторския рекорд в Шампионската лига, отбелязвайки своето 72-о попадение в турнира!

Каръкът за Интер бе пълен, след като защитникът Андреа Ранокиа си отбеляза автогол, а скоро след това партньорът му в центъра Кристиан Киву бе изгонен във втори пореден мач (след загубата с 0:3 в дербито с Милан в събота).

Това наложи влезлият като резерва Харжа да бъде изваден отново и на негово място се включи Иван Кордоба. Рокадата по никакъв начин не промени развоя на събитията, тъй като в 75-ата мин. Еду заслужи признанието за най-добър играч в мача, отбелязвайки своя втори гол.

И на осминафиналите Интер допусна загуба у дома от германски тим - 0:1 срещу Байерн, но успя да обърне нещата и се класира напред с повече попадения на чужд терен, побеждавайки с 3:2 в Мюнхен. Идната седмица в Гелзенкирхен обаче едва ли ще могат да повторят подвига си, тъй като ще им е нужна победа с цели четири гола...