България взе гейм на олимпийския шампион, но отново загуби

България взе гейм на бразилците, но нямаше сили за повече Снимка: Volleyball World
България взе гейм на бразилците, но нямаше сили за повече

България записа трета поредна и общо седма загуба в Лигата на нациите след поражение с 1:3 гейма от Бразилия в първия си мач от група 16 от четвъртия уикенд на турнира.

Националите се бориха, но в крайна сметка отстъпиха на олимпийския шампион в зала "Аецин Токантинс" в Куяба, в отделните части с 20:25, 25:21, 19:25 и 14:25.

Поражението оставя нашите на 12-о място във временното общо класиране с 8 точки при 3 победи и 7 загуби. Бразилия е на втора позиция с 25 т.

Фаворитите в мача взеха спокойно първия гейм, след като постепенно натрупаха комфортна преднина. България обаче дръпна с 5:2 в началото на втората част и впоследствие поддържаше 4 т. аванс. Предимството намаля до точка за 19:18, но силен край на гейма с две добри блокади на Гоцев означаваше успешно 25:21.

Бразилците обаче поведоха светкавично в третия и четвъртия гейм и безпроблемно ги спечелиха. В последната част "селесао" даже водеше с 14:7 и 20:11, а накрая взе частта на 14, за да не остави никакви съмнения в превъзходството си.

Най-резултатни за българския тим бяха Цветан Соколов (14 т., 48% ефективност в атака) и Розалин Пенчев (12 т., 2 блока, 3 аса и 32% ефективност в атака).

Утре в полунощ България ще играе срещу Русия, която по-рано тази нощ надигра Германия с 3:1 гейма.