Нюрнберг изненада Байерн, Борусия се спаси накрая

Франк Рибери не успя да помогне на Байерн (Мюнхен) срещу Нюрнберг Снимка: getty images
Франк Рибери не успя да помогне на Байерн (Мюнхен) срещу Нюрнберг

Отборът на Нюрнберг отмъкна две точки на Байерн (Мюнхен) в двубоя между двата тима от 29-ия кръг на Бундеслигата. Срещата, играна на стадиона на Нюрнберг завърши 1:1.

Баварците излязоха напред в резултата още в 5-та минута с гол на Томас Мюлер. 55 минути по-късно Нюрнберг изравни чрез Айглер и задържа ремито до самия край.

Равенството изхвърли Байерн от тройката, мястото на шампионите там бе заето от Хановер.

Лошите новини за баварците обаче не свършиха със загубените точки. В предстоящото дерби с Байер (Леверкузен) от следващия кръг треньорът Луис ван Гаал няма да може да разчита на голямата си звезда Ариен Робен. Холандецът беше изгонен от рефера Кнут Кирхер с директен червен картон веднага след последния съдийски сигнал.

"Не само равенството е лошо. Другата седмица няма да играя. Извинявам се на феновете ни и на съотборниците ми. Нямам право да правя такива неща", каза Робен.

На косъм от загуба пък се размина лидерът в класирането Борусия (Дортмунд). Кандидат-шампионите губеха до последните секунди на двубоя си с Хамбургер, но с попадение на Блашчиковски успяха да направят 1:1. Равенството направи разликата с втория Байер (Леверкузен) осем точки. Байер обаче са с мач по-малко.

Попадението за Хамбургер бе дело на Руут ван Нистелрой, който се разписа от дузпа в 39-та минута. Матс Хумелс извърши нарушение в наказателно поле срещу Младен Петрич и реферът не се поколеба да посочи бялата точка.

В 34-та минута попадение на Лукас Бариос от Борусия (Дортмунд) бе отменено заради засада. В 74-та минута Бариос удари и греда. Денис Аого от Хамбургер също се отчете с удар в гредата през второто полувреме.