Робин ван Перси под въпрос за Барселона

Робин ван Перси може да пропусне реванша с Барселона Снимка: Getty Images
Робин ван Перси може да пропусне реванша с Барселона

Още един от нападателите на Арсенал може да пропусне двубоя с Барселона от осминафиналите на Шампионската лига. Реваншът на стадион „Ноу Камп" е следващата седмица, а Арсенал има преднина от 2:1 след първия мач. Заради контузия аут от срещата е Тио Уолкът. Английският национал получи травмата по време на шампионатния мач със Стоук Сити.

Под въпрос обаче е и участието на Робин ван Перси. Холандецът имаше травма преди двубоя с Бирмингам в турнира за Карлинг Къп и по тази причина не взе участие в мача със Стоук Сити. Ван Перси обаче издържа фитнес теста в петък и се появи на терена на стадион „Уембли". Той дори отбеляза изравнителния гол в края на първото полувреме. Минути след това обаче футболистът почувства болка в коляното и в 69-та минута бе заменен.

След срещата треньорът на Арсенал Арсен Венгер призна, че не е сигурен дали състоянието на Робин ван Перси ще му позволи да вземе участие в мача с Барселона. „Той има проблем с коляното. Предстои да му бъдат направени подробни медицински изследвания. Ще знаем повече след тях", коментира Венгер.