ЦСКА започна с победа защитата на титлата си

Волейболистите на ЦСКА тръгнаха с победа в новото първенство на България Снимка: Бгнес
Волейболистите на ЦСКА тръгнаха с победа в новото първенство на България

Волейболистите на ЦСКА започнаха с победа защитата на шампионската си титла. В първи мач от новото първенство „червените" се наложиха с 3:0 над Монтана. Най-резултатен бе Филип Мейо, който завърши с 15 точки. Едно от новите попълнения на тима - кубинецът Ясер Портуондо реализира 12 точки. С 11 остана завърналият се в състава на ЦСКА Светозар Иванов. За Монтана със 7 точки се отчете Живко Иванов.

Миналогодищният финалист Левски също стартира първенството с успех. „Сините", които през лятото смениха треньора и вече са водени от наставника на младежкия национален отбор Николай Желязков биха с 3:0 новака в Суперлигата Калиакра (Каварна). Титуляри в състава на Левски бяха привлечените преди началото на първенството четирима младежки национали Венци Рагин, Борислав Георгиев, Венци Трифонов и Жани Желязков. В състава на Калиакра пък се появиха Васил Стоянов и Цанко Цанков.

„Доволен съм от играта на отбора във всички елементи. Притесняваше ме по-големият опит на противниковите състезатели, но те не успяха да се справят с нашия сервис. Мисля все пак, че Калиакра е един много добър тим и доста отбори ще имат проблеми в Каварна", коментира пред bgvolleyball.com треньорът на Левски Николай Желязков.

"Това беше слаб за нас мач. Не успяхме да разкрием истинските си възможности. Можехме да обърнем мача във втория гейм, но когато не вземеш това, което ти се подарява, е много трудно да гониш невъзможното. Загубихме мача във втория гейм", заяви колегата му от Калиакра Петър Дочев.

В последния мач днес отборът на УНСС, който също е сред дебютантите в Суперлигата падна с 0:3 от Арда. Вчера Лукойл отстъпи със същия резултат на Пирин (Разлог), КВК Габрово се наложи с 3:1 над Черно море, а Славия отстъпи 0:3 на Марек.