Вердер с първа победа през ноември

Футболистите на Вердер записаха първата си победа и първите си попадения през ноември при успеха над Санкт Паули с 3:0 Снимка: getty images

Отборът на Вердер (Бремен) записа първата си победа за месец ноември след като в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата би с 3:0 Санкт Паули. Това бяха и първите попадения на Вердер за месеца, до този момент тимът бе с голова разлика 0:15 в първенството.

Последният успех на Вердер в шампионата е от 23 октомври. През ноември съставът спечели точки единствено при нулевото равенство с Айнтрахт (Франкфурт) на 13 ноември. Останалите три срещи от Бундеслига приключиха с победи за съперниците на Вердер.

Попаденията за успеха срещу Санк Паули отбеляза Уго Алмейда. Той обаче не успя да доиграе срещата след като 10 минути преди края беше изгонен от рефера Феликс Брюх с директен червен картон заради удар без топка срещу Карлос Самбрано. В последната минута на мача за много грубо нарушение срещу Торстен Фрингс беше изгонен и играчът на гостите Маркус Торандт, с което двата тима завършиха мача с по 10 души.

В другата среща от днес Отборите на Кьолн и Волфсбург завършиха 1:1. Попадението за Кьолн бе дело на бившия нападател на Литекс Миливое Новакович. Девет минути преди края Сичеро изравни и донесе точката на Волфсбург.

Междувременно треньорът на Шалке 04 Феликс Магат изпълни обещанието си и взе незабавни мерки след вчерашния разгром на "кралскосините" с 0:5 от Кайзерслаутерн. Магат отмени коледната ваканция на своите футболисти, които ще трябва да се явят в Гелзенкирхен още на 27 декември.

Шалке играе последния си мач за есенния полусезон на 21 декември - срещу Аугсбург за Купата на Германия. След това Магат ще остави възпитаниците си да отпразнуват Коледа у дома и шест дни по-късно отново трябва да са на работа.

Още на 2 януари Магат е планирал участие на тима в турнир в зала. Все още не е ясно дали отборът ще пътува за подготвителен лагер в чужбина, като според Магат това зависи от представянето в последните три мача в Бундеслигата.

„Разбирам недоволството на феновете. Ако играем така във всеки мач, със сигурност ще изпаднем. След подобен мач е тежко да излезеш пред феновете. Те са пропътували целия този път и после им се наложи да гледат подобна игра в този студ. Наистина ги разбирам", коментира капитанът на Шалке Мануел Нойер. Вчера при резултат 0:3 феновете на тима се обърнаха с гръб към терена, а след двубоя изпратиха футболистите с викове "Магат вън!" и "Писна ни!".