Лацио наказа шампиона Милан

Бразилецът Ернанес (в средата) отбеляза първия гол за успеха на Лацио Снимка: Getty Images
Бразилецът Ернанес (в средата) отбеляза първия гол за успеха на Лацио
Диего Милито реализира четири гола за Интер при равенството 4:4 с Палермо! Снимка: Getty Images/Guiliver Photos
Диего Милито реализира четири гола за Интер при равенството 4:4 с Палермо!
Луис Енрике закономерно бе разочарован от загубата на своя Рома с 2:4 при гостуването на Каляри Снимка: Getty Images

Лацио победи с 2:0 шампиона Милан в дербито на ХХI кръг на италианската Серия „А".

Късни голове на Ернанес и Роки донесоха успеха на столичани и така „орлите" се доближиха на 5 точки от върха предвид отложеното гостуване на лидера Ювентус с Парма. Лацио има 39 точки и е четвърти в класирането, а Милан е втори с 43 - една по-малко от водача.

Като „ужасен, но и здравословен за нас" бе определен мачът от наставника на „росонерите" Масимилиано Алегри. „Кампанията е дълга и ще имаме време да неутрализираме слабостите си. Вярвам, че загубата може и да ни е полезна, като ни помогне да израстнем. Досега, въпреки че печелехме, нямахме хъса, който миналата година ни помогна да спечелим „скудетото". Затова си мисля, че този резултат може да е здравословен", каза още Алегри.

Другият милански гранд - Интер, поднесе уникално шоу на зрителите, заедно с тима на Палермо, след като двата отбора завършиха с рядко срещания резултат 4:4.

Хеттрик за гостите реализира ветеранът Фабрицио Миколи, но и той бе засенчен от нападателя на „нерадзурите" Диего Милито, който отбеляза четири гола за своя клуб!
Напълно основателно треньорът на Интер Клаудио Раниери нарече двубоя „реклама на футбола". „Това бе един спектакъл и аз благодаря на всички, които го направиха. Мисля, че си заслужаваше усилията. Срамота е да тръгваме от това, че сме завършили наравно, макар че резултатът не е най-добрият за нас. Истината е, че този мач просто бе една чудесна реклама на футбола", заяви той.
Много голове имаше и в срещата Каляри - Рома, завършила 4:2, и прекъснала серията на „вълците" от шест мача без загуба. Главно действащо лице в двубоя бе бразилецът Тиаго Рибейро, отчел се с две попадения за домакините.

Наставникът на Рома Луис Енрике определи представянето на тима си като „жалко"... „Позволихме им да вкарат при първата си възможност. След това бързо върнахме гола, но не бяхме концентрирани. Трябва да подобрим играта си във всяко едно отношение. Бяхме слаби в защита, но това не е единственият ни проблем, защото имаме нужда и да сме по-ефективни в реализирането на положенията си. Ако не сме на 100% в мача, можем да загубим от всеки. За да играем футбола, който искаме, трябва да сме напълно концентрирани през всичките 90 минути. Трябва да атакуваме с 11 човека и да се браним с 11 човека. Ако играем както тази вечер, не отиваме наникъде. Много съм разочарован, натъжиха ме тези 20 отлични и 20 жалки минути", коментира испанецът.