Форлан и Агуеро носят нова победа на Атлетико

Атлетико (Мадрид) записа успех с 4:2 над Реал (Сосиедад) в поредния кръг на Примера Дивисион Снимка: UEFA.com

Отборът на Атлетико (Мадрид) спечели с 4:2 срещу Реал (Сосиедад) в среща от 12-ия кръг на Примера Дивисион. В основата на успеха на „дюшекчиите" отново бяха Диего Форлан и Серхио Агуеро.

В 71-та минута уругвайският национал отбеляза изравнителното попадение за Атлетико, който след първите 45 минути губеше с 0:1. Форлан се разписа след асистенция на Серхио Агуеро.

Самият Агуеро пък вкара следващите два гола в срещата - в 80-та и 82-та минути и осигури надеждна преднина за тима от Мадрид. Първият гол на Агуеро обаче предизвика протестите на домакините от Реал (Сосиедад), тъй като нападателят на мадридчани бе в явна засада при получения от Уйфалуши пас.

Четвъртият гол за Атлетико бе дело на Симао, а попадението за домакините отбеляза Йосеба Йоренте още в 12-та минута.

Изненадата на днешните срещи от 12-ия кръг поднесе Майорка. Тимът на Михаел Лаудруп спечели с 2:1 срещу Севиля като гост. Тимът от Балеарските острови поведе в резултата в 33-ата минута с гол на Мишел Перейра, който получи топката в наказателното поле на домакините и я прати в мрежата.

Две минути преди последния съдийски сигнал обаче влезлият в игра като резерва бразилски нападател на Севиля Луиш Фабиано изравни с удар отблизо. В последната минута Пиер Ачиле Уебо попари андалусийците, като се разписа с глава след центриране от фаул и донесе трите точки на Майорка.

Това бе първа загуба за Севиля от пет мача насам, след четири поредни победи във всички състезания, и изобщо първа пред собствена публика в Примера дивисион този сезон.

Отборът на Еспаньол записа шеста победа от шест мача у дома в Примера след 3:0 над Еркулес в среща от 12-ия кръг. Верду (14), Освалдо (81-дузпа) и Луис Гарсиа Фернандес (90-д) донесоха успеха, който качи "папагалчетата" на четвъртата позиция в таблицата.

Еркулес завърши мача с десет души след като в 78-ата минута Пабло Освалдо беше съборен за дузпа и вратарят Хуан Калатюд получи директен червен картон.

Депортиво (Ла Коруня) продължи успешната си серия в Примера след убедително 3:0 на "Риасор" срещу Малага. Попадения на Адриан (22), Колото (30) и Пабло Алварес (83) качиха Депортиво в средата на класирането.