България с втора победа на Евроволей 2011

България записа втора победа на Евроволей 2011 след успех над Германия с 3:1 Снимка: fivb.org
България записа втора победа на Евроволей 2011 след успех над Германия с 3:1

България записа втора победа на европейското първенство по волейбол. В последен мач от група D националите биха с 3:1 (25:16, 25:27, 26:24, 25:23) Германия и поне за няколко часа излязоха на първо място в групата. Нашите имат актив от 7 точки, но за да разберат дали ще приключат като лидери в потока ще трябва да изчакат развоя на двубоя между Словакия и Полша.

При победа на Полша, без значение от резултата, нашите ще приключат като първи и ще се класират директно на четвъртфинал. Успех на Словакия, дори с 3:2, ще означава второ място за България и участие на тима ни в плейофите. В този случай наш съперник ще бъде тимът на Естония, който приключи на трето място в група В.

Загубата днес бе трета поредна за Германия и тимът на Раул Лозано, чийто амбиции преди първенството бяха доста високи, се прибира у дома още след първата фаза.

Най-резултатен срещу Бундестима днес отново бе Матей Казийски. Той завърши с 15 точки, но ефективността му в атака далеч не бе толкова добра, колкото в предишните две срещи - едва 36%. С по 13 точки останаха заменилият капитана Владимир Николов - Цветан Соколов и Тодор Алексиев.

В този двубой българските волейболисти се представиха отлично при играта на блокада и завършиха с 16 точки на този елемент срещу 13 за Германия. Националите обаче отстъпиха в нападение с 47% срещу 49% за Бундестима. Българите обаче имаха по-добро посрещане - 93% срещу 87% за съперника. Тимът ни записа и повече точки директно от сервис - 4 срещу 3.

Утре е почивен ден на първенството, а тимът ни ще пътува за Карлови Вари където ще се играят плейофите и четвъртфиналите от нашия поток. Плейофите ще се състоят на 14 септември, а четвъртфиналите са ден по-късно.