Спорно съдийско решение отне третата победа на Багата в UFC (видео)

Багата записа втора загуба в UFC
Спорно съдийско решение отне третата победа на Багата в UFC (видео) Снимка: Getty Images

Благой Иванов загуби двубоя си срещу Дерик Люис на UFC 244 след доста спорно съдийско решение в легендарната „Медисън Скуеър Гардън“ в Ню Йорк.

Двамата изкараха три тежки рунда в клетката, в които не успяха да се победят, и оставиха всичко в ръцете на съдиите. След неединодушно решение и 30-27, 28-29, 29-28 победата отиде при американеца.

„Да, чувствам се ограбен, но какво да правиш, това е животът – заяви Благой Иванов пред MAX Sport 2 от Ню Йорк веднага след края на UFC 244.

Трябваше да го откажа. Дерик Люис имаше голяма подкрепа от публиката. Явно не съм направил достатъчно, за да ми дадат победата. Два пъти Люис можеше да се предаде, но не се предаде. Това е!

Много добре го бях хванал в гилотина. Мислех, че ще ми стигнат тези 10 секунди, но не стигнаха. Не мисля, че последните удари повлияха на крайното решение на съдиите! И да не ги беше нанесъл, те си му даваха рундовете на него.

Тук бе и президентът на САЩ - сигурно и това повлия! Това е положението! Сега следва почивка! Трябва да се възстановя и ме чакат нови битки! Животът продължава!”

Както си личи и от съдийските гласове, нито един от двамата не направи достатъчно, за да убеди и реферите, и феновете, че е по-добър от другия, но в по-голяма част от мача изглеждаше, че Багата държи инициативата.

Българинът на няколко пъти успя да свали противника си на земята и да опита да приключи мача със събмишън, но не успя. Все пак, само един от тримата съдии гласува за Иванов, докато другите двама отсъдиха в полза на Люис.

Така Багата записа втората си загуба в общо четвъртия си мач в UFC. Поражението бе трето в кариерата му, в която има още 18 победи. Дерик Люис пък вече е със статистика от 22-7.