Лил грабна Купата на Франция

"Кучетата" направиха първата стъпка към дубъла Снимка: Daylife.com
"Кучетата" направиха първата стъпка към дубъла

Лил спечели снощи Купата на Франция, побеждавайки с 1:0 досегашния носител Пари Сен Жермен.

Резервният нападател Людовик Обраняк донесе трофея на отбора си с изпълнение на пряк свободен удар в 89-ата минута.

Така отборът на Руди Гарсия направи първата крачка към дубъла. "Кучетата" също така са лидери в първенството на Лига 1 и водят с 4 точки пред шампиона Олимпик (Марсилия) три кръга преди края.

Първото полувреме на финала за Купата бе трудно за гледане, с много напрежение и грешки в подаванията от страна и на двата отбора.

В самото начало на втората част бившият национал Клод Макелеле получи контузия и бе заменен, като е възможно това да се окаже и последният му мач, тъй като 38-годишният ветеран вече обяви намерението си да сложи край на своята кариера в края на настоящия сезон.

Минута преди последния съдийски сигнал Лил получиха право да изпълнят пряк свободен удар близо до дясното ъглово флагче. Зад топката застана заменилият Муса Соу в 79-ата минута Людовик Обраняк, който завъртя топката така, че тя влезе в левия горен ъгъл на вратата на Грегори Купе.

Веднага след подновяването на играта нападателят на "кучетата" Жервиньо излезе на голова позиция и бе фаулиран от стража на столичани, който обаче спаси отсъдената дузпа и резултатът се запази 0:1.